4. studija

Surdo tulkojums. Ceturtā studija

4. studija

Kas tā tāda - raķešu krāsns?

Atrasts un apcietināts par krāpšanu lielos apmēros apsūdzētais Dairis Ābols!

Pēc izvairīšanās no tiesas apcietina krāpnieka donžuāna lietā apsūdzēto Ābolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Par krāpšanu lielos apmēros aizdomās turētais Dairis Ābols, kuru vismaz 100 000 eiro izkrāpšanā apsūdz 100 cietušie, pārsvarā seniori, pēc slēpšanās un izvairīšanās no tiesvedības vairāku gadu garumā atrasts, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Par šo lietu "4. studija" vēstījusi vairākkārt, jo vīrietis, pret kuru aizdomās par krāpšanu lielos apmēros un izspiešanu bija sākti vairāki kriminālprocesi, aizbildinoties ar slimošanu, piecu gadu laikā neieradās ne uz vienu tiesas sēdi.

Lietu izskatīšana ievilkās, un daudzi cietušie seniori tiesas spriedumu tā arī nesagaidīja. Rīgas pilsētas tiesa apsūdzētajam piemēroja apcietinājumu, jo pēc tiesas lūguma Veselības inspekcijas veiktajā pārbaudē tika konstatēts, ka Ābolam mājas karantīna noteikta nepamatoti un viņš varēja apmeklēt tiesas sēdes.

Turklāt uz tiesas sēdi apsūdzētais tika aicināts arī ar piespiedu atvešanas palīdzību, taču arī to nebija iespējams izpildīt, jo deklarētajā dzīvesvietā viņš nebija sastopams.

Patlaban jau ir skaidrs, ka aizdomās turamā Daira Ābola lietas izskatīšana atkal atgriezīsies tiesas dienas kārtībā, jo viņš ir atrasts.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 2. nodaļas priekšnieks Deniss Judajevs norādīja: "Situācija ir sekojoša: veicot mērķtiecīgus meklēšanas pasākumus, viņš oktobra beigās tika aizturēts Latvijā, Rīgā. Viņš slēpās, regulāri mainīja savas uzturēšanās vietas, arī izmantoja citas personas identitāti. Respektīvi, veica visus pasākumus, lai policija viņu nevarētu aizturēt un atrast. Tad attiecīgi meklēšanas laikā viņa atrašanās vieta tika noskaidrota un viņš bija aizturēts."

Vaicāts, vai Ābols lietoja citu vārdu un uzvārdu, policijā atbildēja apstiprinoši: "Jā, vismaz, kad viņš uzdevās citām personām, tad viņš izmantoja cita cilvēka identitāti."

Judajevs atklāja, ka Ābols arī bijis izbrīnīts, ka policija viņu atrada un aizturēja, taču pretošanos neizrādīja.

KONTEKSTS:

Jau piecus gadus aizdomās par krāpšanu lielos apmēros tiek turēts Dairis Ābols, kuru vismaz 100 tūkstošu eiro izkrāpšanā apsūdz 100 cietušās personas. Tomēr tiesvedība šajā lietā noritēja gausi, jo apsūdzētais dažādos veidos izvairījās no tiesas. Pēc policijas teiktā, vīrietis naudu pelnījis krāpšanās ceļā, vairākiem desmitiem cilvēku solot remontus, bet pēc avansa saņemšanas pazudis. Naudu viņš esot meklējis arī sieviešu makos, solot viņām mūžīgu mīlestību, tādējādi izpelnoties vietējā donžuāna iesauku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti