Vietējā donžuāna tīklos iekrituši vismaz 42 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pērn aizdomās par krāpšanu, solot remontus un saņemot par tiem avansus, aizturētais Dairis apkrāpis vismaz 42 cilvēkus. Policija turpina saņemt jaunus cietušo iesniegumus. Vērienīgā krāpšana, par kuru Latvijas Radio vēstīja janvāra sākumā, nu apkopota vienā iecirknī un policija saka, runa ir par krāpšanu lielā apmērā.

Par Dairi Ābolu, kurš sevi dēvējis arī par Daini un Mārtiņu, Latvijas Radio vēstīja janvārī. Vīrietis solījis cietušajiem remontēt īpašumus, saņēmis priekšapmaksas un pazudis. Cietušie ar iesniegumiem vērsās dažādos Rīgas un Pierīgas iecirkņos. Tagad tie ir apkopoti viena iecirkņa lietvedībā.

“Līdz brīdim, kamēr katra izmeklēšanas iestāde atsevišķi izmeklēja iespējamos krāpšanas gadījumus, izmeklētājiem nebija vispār redzama kopējā aina un katrs gadījums atsevišķi izskatījās pēc civiltiesiska darījuma,” stāsta Rīgas reģiona pārvaldes policists Jevgēnijs Novopašins. “Katrā gadījumā persona uzsāka kaut kādus remonta darbus, dažiem atgrieza saņemto naudu, turpināja solīt, ka atgriezīs naudu vai izpildīs darbus,” norāda Novopašins.

Apkopojot lietu viena iecirkņa lietvedībā, atklājušies patiesie krāpšanās apmēri.

“Mēs pārņēmām no Rīgas iecirkņiem 30 kriminālprocesus, ir noskaidrots vismaz 42 cietušās personas, kurām ir nodarīti materiālie zaudējumi vismaz 60 000 eiro apmērā,”

saka Novopašins.

Latvijas Radio iepriekš stāstīja, ka Dairis naudu meklējis arī sieviešu makos. Iepazīšanās portālos meklējis sievietes, viņas aplidojis, tad sācis sūdzēties par problēmām un prasījis aizdevumu. Ja sievietes naudu aizdot atteikušās, pielūdzējs draudējis. Novopašins apliecina, policisti izmeklē arī šādus gadījumus

Kad janvārī vīrietis par krāpšanos atkal aizturēts, policija lūgusi tiesu viņam piemērot apcietinājumu. Taču tiesa uzskatījusi, ka bargākais drošības līdzeklis neesot jāpiemēro. Apcietinājumā vīrietis pērn divus mēnešus jau pavadījis.

Izmeklētāja Marija Avksentjuka, kuras lietvedībā bija daži iesniegumi par Dairi, stāstīja, ka krāpšana bijis viņa dzīvesveids.

“Faktiski var runāt par to, ka personas iztika, naudas līdzekļi tika pelnīti krāpšanas ceļā,” norāda Avksentjuka.

Shēma bijusi vienkārša. Vīrietis uzrunājis cilvēkus, piedāvājot veikt remontus. Stāstījis, ka tikko pabeidzis darbu kaimiņu mājā, kuri ar padarītu bijuši apmierināti. Par savu pieredzi stāstīja Carnikavas novada Gaujā dzīvojošā pensionāre Janīna. “Ienāk, pāri žogam prasa, jums skurstenis ir saplīsis, palodzes. Viņš to var sadarīt un.. es uzreiz attaisu vārtus vaļā, lai nāk iekšā, runāsim par lietu,” klāsta Janīna.

Ar upuriem vīrietis slēdzis mutiskus vai rakstiskus līgumus, bieži izmantojis izdomātu vārdu. Janīna solīto remontu, par kuru avansā samaksājusi teju 1000 eiro, nav sagaidījusi. “Tā mēs arī samaksājām 980 eiro un atsveicinājāmies. Kad ierosināja lietu, biju tik laimīga,” norāda Janīna.

Novopašins saka, ka vidēji no upuriem avansos saņemti 100 līdz 600 eiro.

Policijā vēl gaida iesniegumus no cietušajiem, taču tuvākajā laikā plāno apvienot visus iesniegumus vienā kriminālprocesā. Novopašins informē, uz prokuratūru apsūdzības uzrādīšanai lietu sūtīs kā krāpšanu lielā apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti