«PBK Latvija» pārsūdzējusi tiesas atteikumu atjaunot apraides atļauju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Kompānija "Pirmais Baltijas kanāls" (PBK) pārsūdzējusi Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru noraidīta tās prasība par telekanāla apraides atļaujas atjaunošanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tagad lieta būs jāvērtē apelācijas instancei. Izskatīšanas datums vēl nav ieplānots.

Pirmās instances tiesa noraidīja PBK prasību par telekanāla apraides atļaujas atjaunošanu.

Iepriekš stājies spēkā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums anulēt PBK izsniegto apraides atļauju programmai "PBK Latvija".

Padomes ieskatā, regulāra normatīvo aktu pārkāpšana, programmai izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumu būtiska neievērošana, kā arī valsts un sabiedrības veselību un drošību apdraudošas informācijas paušana nav savienojama ar elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības uzdevumu - informēt, izglītot un izklaidēt auditoriju, kā arī nav savienojama ar sekmīgu un tiesisku elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbību sabiedrības interesēs.

Apraides atļauja programmai "PBK Latvija" uz desmit gadiem tika izsniegta 2015.gada februārī.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, PBK 2020.gadā strādāja ar 4,319 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 0,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi, salīdzinot ar iepriekšējā gada peļņu, veidoja 12 920 eiro.

PBK reģistrēts 2002.gada septembrī, un tā pamatkapitāls ir 49 980 eiro. Vienīgais īpašnieks ir SIA "Baltijas Mediju alianse", kas uz pusēm pieder Krievijas pilsonim Aleksejam Pļasunovam un Latvijas pilsonim Oļegam Solodovam.

"Baltijas Mediju aliansei" pieder vēl vairāki mediju uzņēmumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti