PBK radošā direktore: Apraides atļaujas anulēšanā neņēma vērā izmaiņas kanālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Apraides atļaujas anulēšana "PBK Latvija" kanāla jaunajai komandai liedz iespēju īstenot uzsākto stratēģiju kanāla pārejai uz jauniem vietējā satura raidījumiem latviešu valodā. Tādējādi jaunajai komandai ir jāmaksā par iepriekš pieļautajiem pārkāpumiem, publiskā vēstulē medijiem informē PBK radošā direktore Žaklīna Cinovska.

"NEPLP, pieņemot lēmumu slēgt "PBK Latvija", faktiski slēdz latviešu valodā raidošu kanālu, jo lēmums ir attiecināms uz pagātni – kanālu ar pilnīgi citu saturu. Ņemot vērā, ka kanālu jau tika sākts pārveidot, NEPLP ir sodījis kanāla jauno komandu, kas tikai nesen uzsākusi darbu pie kanāla uzlabošanas, stiprinot latviešu valodā raidošu informatīvo telpu un pilnībā izslēdzot jebkādus iespējamos pārkāpumus, kurus NEPLP saskatīja līdz šim," paziņojumā medijiem raksta Cinovska.

Viņa zinājusi par NEPLP konstatētajiem pārkāpumiem, uzņemoties radošās direktores amatu, tomēr neesot nojautusi, ka to dēļ varētu atņemt atļauju.

"Man nešķita nopietni, ka kanāla slēgšanas iemesls var būt kāda izteikums par brīnumspēju piedēvēšanu siļķei," norādījusi Cinovska.

No PBK jau iesniegti tiesā divi pieteikumi par tiesvedības atjaunošanu saistībā ar jaunatklātajiem apstākļiem. "Jaunatklātie apstākļi ir gana nopietni un sabiedrības interesēm nozīmīgi. Neskatoties uz to, ka tiesa šos PBK pieteikumus vēl nebija sākusi izskatīt, tomēr NEPLP to neņēma vērā un paziņoja par apraides atļaujas anulēšanu nekavējoties," informē PBK radošā direktore.

Viņa paskaidrojusi, ka "PBK Latvija" programma tika pārveidota, novērtējot situāciju Latvijas televīziju tirgū, redzot, ka ir izdevīgi taisīt saturu latviešu valodā. "PBK Latvija" atsaucās arī aicinājumam informēt auditoriju, tostarp krievu valodā runājošo par Covid-19 un vakcināciju, paātrinot veselības raidījumu cikla "Būsim informēti un veseli" sagatavošanu un pārraidi.

Cinovska ir neizpratnē, kāpēc šādas lietas NEPLP neņēma vērā. Tāpat par apraides atļaujas anulēšanu radošā direktore un komanda uzzinājusi no preses, kas esot pārkāpts Administratīvā procesa likums. Tajā norādīts, ka: "Izvērtējot pārkāpuma būtiskumu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ņem vērā pārkāpuma sabiedrisko bīstamību, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa veiktās darbības saistībā ar pārkāpuma seku un atkārtošanas novēršanu, pārkāpuma ietekmi uz vispārējo elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbību un spēju to turpināt." PBK radošā direktore interpretē, ka likums ir pārkāpts.

"Domāju, ka sabiedrība tagad skaidri saprot, ka šāds solis no NEPLP un tā vadītāja [Ivara] Āboliņa kunga puses tika sperts klaja populisma dēļ. Tādēļ, ka, vairāk vai mazāk, PBK zīmols auditorijas apziņā bija iesakņojies kā kaut kas informatīvi propagandisks. Neskatoties uz to, ka nu jau vairāk nekā gadu no visām PBK programmām ir izslēgts jebkāds politiskais saturs. To NEPLP, protams, zināja, līdz ar to neapšaubāmi izgaismojas arī patiesie iemesli – izslēgt jebkādu dialogu, nepieņemt nevienu argumentu, noraidīt jebkādu pārbaudes laiku," paziņojumā medijiem raksta Cinovska.

Viņa norāda, ka ir vīlusies - NEPLP pilnībā ignorēja PBK jaunās komandas argumentus, pēdējo mēnešu nozīmīgās kanāla pārmaiņas, jau paveiktos darbus, kā arī kanāla jauno ideju kā tādu. 

"PBK Latvija" darbība ir apturēta, bet veselības raidījumu ciklu pārraidīs programmā "PBK Igaunija" krievu valodā un Cinovskas "iTV" kanālā latviešu valodā. Aģentūrai LETA Cinovska iepriekš norādījusi, ka NEPLP lēmumu pārsūdzēs, jo tajā nav ievērotas spēkā esošās likumdošanas normas.

KONTEKSTS:

NEPLP pieņēmusi lēmumu anulēt elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim PBK izsniegto apraides atļauju programmai “Pirmais Baltijas Kanāls Latvija”. Lēmums pieņemts, jo gada laikā PBK programmas darbībā konstatēti trīs būtiski Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti