Pārtrauks sabiedriskā transporta eksperimentālo reisu līdz Getliņiem un Salaspils memoriālam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Autotransporta direkcija no svētdienas, 23.oktobra, pārtrauks sabiedriskā transporta eksperimentālo reisu līdz Getliņiem un Salaspils memoriālam. Tas saistīts ar zemo iedzīvotāju pieprasījumu pēc šiem reisiem.

Eksperimentālo maršrutu līdz Salaspils memoriālam atklāja maijā pēc Salaspils novada domes lūguma. Savukārt maršrutu Rīga-Getliņi atklāja pērnvasar. Tajā laikā plānoja izvērtēt pasažieru plūsmu un izvērtēt vajadzīgo finansējumu.

Maršrutā Rīga-Getliņi no 1. maija līdz augusta beigām darbadienās reisos vidējais pasažieru skaits bija 4-9, tsevišķās dienās bija tikai viens, divi vai trīs pasažieri, bet sestdienās bija vairāk – 6-12 pasažieri reisā.

Pārtrauks sabiedriskā transporta eksperimentālo reisu līdz Getliņiem un Salaspils memoriālam
00:00 / 01:12
Lejuplādēt

"Ņemot to vērā, tika pārtraukts eksperimenta laiks, un reisi, kas tiek izpildīti sestdienās, tika iekļauti kopējā maršrutu tīklā un tiem tiek noteikta sezonalitāte.

Tas nozīmē, ka turpmāk katru gadu no 15. aprīļa līdz 15. oktobrim autobuss sestdienās nodrošinās pasažieru pārvadājumus.

Protams, kamēr pēc sabiedriskā transporta pakalpojuma būs pieprasījums. Tas ir stāsts par Getliņiem," teica Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Savukārt maršrutā Salaspils-Daugavas muzejs-Rīgas otrā termoelektrocentrāle-Saulkalne pārvadāto pasažieru skaits bija ļoti mazs. Vienā reisā pārvadāti vidēji 2-3 pasažieri. Bija arī reizes, kad autobuss brauca pilnīgi tukšs.

"Ņemot vērā, ka finansējums sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai tomēr ir ierobežots, tukšu gaisu pārvadāt mēs atļauties nevaram," teica Plone.

Autotransporta direkcijā arī atgādina, ka maršruta tīklu veido ņemot vērā iedzīvotāju vajadzības. Tāpēc iedzīvotājus aicina ziņot par nepieciešamajām izmaiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti