Partiju vizītkartes: «Vienoti Latvijai»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas Radio veido ierakstu sēriju pirms Saeimas vēlēšanām – partiju vizītkartes, īsi iepazīstinot ar būtiskiem faktiem par partiju. Tāpat visu Saeimas vēlēšanās startējošo partiju līderiem vaicāti trīs vienādi jautājumi – par Valsts prezidenta kandidātu, nodokļu iekasēšanu un aizbraukušo tautiešu atgriešanu dzimtenē.

Dibināšana

Pirms pērnajām pašvaldību vēlēšanām dibinātā politiskā partija ”Vienoti Latvijai” plašāku atpazīstamību iemantoja pērnā gada nogalē, kad tai pievienojās oligarha slavu iemantojušais Ainārs Šlesers, kurš kopš 1998 gada dibinājis jau vairākas politiskās partijas. Drīz pēc tam Šlesers kļuva par partijas priekšsēdētāju, tomēr publiski izskanējušie plāni veidot kopīgu sarakstu ar ”Saskaņu” tā arī nerealizējās.

Deputātu kandidāti

Zem ”Vienoti Latvijai” ”karoga” 12. Saeimas vēlēšanās bez Šlesera startē vairāki pazīstami politiķi ar visai garu politisko biogrāfiju - tās sarakstā atrodami ekspremjeru Ivara Godmaņa un Aigara Kalvīša vārdi. ”Vienoti Latvijai” rindām pievienojies arī bijušais ”tēvzemiešu” līderis Jānis Straume, ilggadējais Tautas saskaņas partijas līderis Jānis Jurkāns, bijušais reģionālās attīstības un pašvaldību ministrs Edgars Zalāns, bijušais veselības un aizsardzības ministrs Vinets Veldre, kā arī Vadims Jerošenko, kurš pašreizējā sasaukuma Rīgas domē tika ievēlēts no ”Saskaņas centra”/”Gods kalpot Rīgai” saraksta, bet īsi pēc vēlēšanām partiju pameta. Kopumā no ”Vienoti Latvijai” saraksta 12. Saeimas vēlēšanās startē 106 kandidāti.

Programma

”Vienoti Latvijai” savā programmā apgalvo, ka ”tautas labklājības” priekšnoteikums ir nācijas izlīgums. Tomēr daudz plašāk šī partija savā programmā izklāstījusi ieceres nodokļu jomā - tā sola noteikt 0% lielu uzņēmuma ienākuma nodokļa likmi reinvestētajai peļņai un sola noteikt 12% lielu pievienotās vērtības nodokli pārtikai. Jau no nākamā gada šī partija piedāvā ieviest valsts veselības apdrošināšanu, tai novirzot 1% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa un atsakoties no ieplānotās šī nodokļa likmes samazināšanas. ”Vienoti Latvijai” arī apņēmusies samazināt tikai nesen paaugstināto investīciju slieksni termiņuzturēšanās atļauju saņemšanai par investīcijām nekustamo īpašumu iegādē.

Par programmu plašāk Latvijas Radio izjautāja ”Vienoti Latvijai” priekšsēdētāju Aināru Šleseru.

1. Kas ir jūsu kandidāts Valsts prezidenta amatam?

Par to būs jālemj nākamajai Saeimai, bet, ja uzdodat jautājumu man, tad man šķiet, ka Latvija nav tik liela valsts, lai katrus četrus gadus mainītu prezidentus.

Andris Bērziņš ir gana labi iestrādājies un jādod viņam iespēja turpināt iesākto darbu, jo iepazīšanas ar ārvalstu līderiem un ārvalstu vizītes prasa daudz laika.Četri gadi ir tas laiks, kad tu iepazīsti apkārtējo pasauli, un nākamos četrus gadus vari strādāt.

2. Kā jūs uzlabosiet nodokļu iekasēšanu?

Jācīnās nevis ar sekām, bet ar cēloņiem, un viena no problēmām ir augstie nodokļi, neskatoties uz to, ka vidēji mūsu nodokļi nav tik augsti kā citās Eiropas valstīs, bet diemžēl  mūsu uzņēmēji ir nekonkurētspējīgi, tāpēc mēs piedāvājām noteikt uzņēmumu ienākuma nodokļa likmi 0% tiem, kas reinvestē  attīstībā, lai uzņēmēji neņemtu naudu ārā no uzņēmumiem, nepirktu dārgus auto un neinvestētu luksusa preču iegādē, piedāvājam palielināt kapitāla pieauguma nodokli no 10% līdz 20%.

3. Kā panāksiet, lai četru gadu laikā Latvijā atgrieztos vismaz 50 tūkstoši aizbraukušo?

Vienīgā motivācija, lai cilvēki atgrieztos, ir labi apmaksātas darba vietas, un jādara viss iespējamais, lai tādas būtu - vai tā būtu ražošana, tūrisma attīstība, būvniecība vai jebkas cits.

*

No šā gada 1. jūnija līdz 15. septembrim ”Vienoti Latvijai” ziedojumos saņēmusi 208 887 eiro. Lielākie ziedotāji ir uzņēmēji un ilggadēji Šlesera ”cīņu biedri” Viesturs Koziols un Jānis Maršāns, kas partijai ziedojuši pa 16 tūkstošiem eiro katrs. Tikpat lielu summu ziedojis arī reklāmas speciālists Ēriks Stendzenieks, ekspremjers Aigars Kalvītis un viņa sievas Kristīnes Kalvītes biznesa partneris Normunds Aizkalns, kas saimnieko vairākās mazajās HES. Ar 16 tūkstošus eiro lielu ziedojumu nav skopojies arī ekspremjers Ivars Godmanis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti