Partiju vizītkartes: «Suverenitāte»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas Radio veido ierakstu sēriju pirms Saeimas vēlēšanām – partiju vizītkartes, īsi iepazīstinot ar būtiskiem faktiem par partiju. Tāpat visu Saeimas vēlēšanās startējošo partiju līderiem vaicāti trīs vienādi jautājumi – par Valsts prezidenta kandidātu, nodokļu iekasēšanu un aizbraukušo tautiešu atgriešanu dzimtenē.

Otrais saraksts Saeimas vēlēšanās ir partijai „Suverenitāte”.

Dibināšana

Partija “Suverenitāte” dibināta jau pirms astoņiem gadiem, tolaik gan kā "Pensionāru un senioru partija”. Vēlāk partija saukusies gan “Latvijas atmoda”, gan Rīgas partija. Par “Suverenitāti” tā kļuva pagājušā gada vidū. Par partijas vadītāju kļuva Andžejs Zdanovičs no biedrības «Par plānveida ekonomiku”. Iepriekš viņš bija solījis uz pašvaldību vēlēšanām nodibināt partiju “Latvijas Internacionāle”, tomēr šī iecere toreiz neizdevās.

Deputātu kandidāti

Ar “Suverenitātes” nosaukumu partija jau paguvusi startēt šogad notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kur palika pēdējā vietā ar 0,13% balsu. Saeimas vēlēšanām “Suverenitāte” ir pieteikusi 43 kandidātus, no kuriem ceturtā daļa pārstāv biedrību “Antiglobālisti”. Viņiem piešķirti pirmie numuri sarakstā gandrīz visos apgabalos. Piemēram, Latgalē - Balvu novada domes deputāts Dmitrijs Usins, bet Zemgalē - Dainis Grabovskis, kurš savulaik izraisījis nekārtības Latvijas Televīzijas priekšvēlēšanu debašu filmēšanā Bauskā. “Suverenitātes” premjera amata kandidāts un Rīgas saraksta līderis ir “Antiglobālistu” valdes priekšsēdētājs Andris Orols, kurš nav partijas biedrs.

Programma

Pie “Suverenitātes” priekšvēlēšanu programmas arī ir strādājuši “Antiglobālisti”. Partija sola atjaunot latu, pārskatīt Latvijas dalības Eiropas Savienībā lietderību un palielināt valsts lomu ekonomikā, kā arī ieviest bezmaksas sabiedrisko transportu, izglītību un minimālos medicīnas pakalpojumus.

"Suverenitātes" premjerministra amata kandidāts Andris Orols atbild uz Latvijas Radio jautājumiem:

1. Kas ir jūsu kandidāts Valsts prezidenta amatam?

„Tāda nav, par prezidenta amatu nav domāts. Varu izteikt tikai savu personīgo viedokli: tādu cilvēku neredzu uz doto brīdi. Iespējams, nākotnē vispār Latvijā mainīt šos amatus – premjers vienlaicīgi varētu būt arī Valsts prezidents.”

2. Kā jūs uzlabosiet nodokļu iekasēšanu?

„Mūsuprāt, nodokļu slogs sasniedzis cilvēkam kritisko robežu. Jo vairāk nodokļu, jo vairāk cilvēki būs spiesti aiziet pelēkā zonā strādāt, ja vispār uzņēmējiem būs rentabli strādāt. Un otrs – jāskatās, kur paliek mūsu kopējā nauda. Tikko uzbūvēja VID ēku uz privātās zemes. Valstī pilns ar zemi, tukšām vecām ēkām. Tātad pirmais jautājums nav, ka mums pietrūkst naudas un vajag palielināt nodokļus, iekasēt. Vispirms paskatīsimies, kur tie aiziet. Varbūt puse no šīs naudas tiek izzagta, izsaimniekota, sabāzta kabatās. Konkrētu aprēķinu, ciparu es nevarēšu nosaukt.”

3. Kā panāksiet, lai četru gadu laikā Latvijā atgrieztos vismaz 50 tūkstoši aizbraukušo?

„Viss ir ļoti vienkārši – cilvēki seko naudai. Cilvēki aizbrauc divu iemeslu dēļ – nav darba un saņemtais atalgojums ir nepietiekošs. Te, mūsuprāt, stipri jāiejaucas valstij un šī bilance jāizlīdzina. Tiklīdz algas būs četrreiz lielākas, pārtika – [maksās] četrreiz mazāk, tad cilvēki paši atgriezīsies, ja būs darbs.” 

Kopš 1.jūnija ziedojumos “Suverenitāte” ir saņēmusi 1700 eiro, lielākais ziedotājs ir partijas līderis Zdanovičs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti