Partiju vizītkartes: «Latvijas attīstībai»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas Radio sāk jaunu ierakstu sēriju pirms Saeimas vēlēšanām – partiju vizītkartes, īsi iepazīstinot ar būtiskiem faktiem par partiju. Tāpat visu Saeimas vēlēšanās startējošo partiju līderiem vaicāti trīs vienādi jautājumi – par Valsts prezidenta kandidātu, nodokļu iekasēšanu un aizbraukušo tautiešu atgriešanu dzimtenē.

Pirmais saraksts šajās Saeimas vēlēšanās ir „Latvijas attīstībai”.

Dibināšana

Politiskā partija ”Latvijas attīstībai” tika nodibināta pērnā gada 15. decembrī. Tās pamatu veido pirms diviem gadiem dibinātā biedrība, kas tagad nes skanīgo ”Latvijas nākotnes foruma” vārdu.

Deputātu kandidāti

Partijas kodolu veido tās priekšsēdētāja, bijušā Ministru prezidenta Einara Repšes domubiedri - bijušais ”Vienotības” ģenerālsekretārs Edgars Jaunups un ilggadējais Repšes domubiedrs Dans Titavs. Tāpat arī Baiba Fromane, kas bija Repšes padomniece laikā, kad viņš ieņēma finanšu ministra amatu Valda Dombrovska valdībā.

”Latvijas attīstības” sarakstā atrodami arī bijušā ”tēvzemieša” Emīla Jakrina un kādreizējā eiroparlamentārieša Riharda Pīka vārdi. No ”Latvijas attīstības” saraksta kandidē arī bijušais ”saskaņietis” Vladimirs Reskājs.

Par savu premjerministra amata kandidātu ”Latvijas attīstībai” izraudzījusies bijušo Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Juri Pūci, kura nokļūšana ietekmīgajā amatā savulaik tika skaidrota ar draudzīgajām attiecībām ar Jaunupu. Partijas priekšsēdētājs Repše savukārt pretendē uz veselības ministra amatu.

Programma

Partija, pie kuras šūpuļa stāvējuši plaši pazīstami uzņēmēji, - piemēram, telekomunikāciju nozares miljonārs Pēteris Šmidre, ilggadējais Repšes sponsors, baņķieris Valērijs Belokoņs, reklāmas speciālists Ainārs Ščipčinskis, tranzītbiznesa miljonārs Olafs Berķis, - savā programmā uzsvaru liek uz veselības aprūpi, izglītību un uzņēmējdarbības atbalstu. Tieši pēdējai prioritātei partijas programmā atvēlēts visplašākais izklāsts - ”Latvijas attīstība” sola turpmākos četrus gadus necelt nodokļus, parūpēties par darbaspēka nodokļu samazināšanu par 9 procentpunktiem, kā arī ieviest nulles likmi reinvestētajai peļņai. Partija arī panākšot, ka pensiju fondos uzkrātie līdzekļi tiks ieguldīti Latvijas ekonomikā.

Uz Latvijas Radio jautājumiem par programmu atbild ”Latvijas attīstības” premjera amata kandidāts Juris Pūce:

1. Kas ir jūsu kandidāts Valsts prezidenta amatam?

„Pašlaik neesam noskatījuši prezidenta amata kandidātu un neesam arī par to diskutējuši.”

2. Kā jūs uzlabosiet nodokļu iekasēšanu?

„Nodokļu iekasēšanā ir divas būtiskas lietas. Mums ir ļoti komplicēta nodokļu sistēma salīdzinājumā, piemēram, ar Igauniju, kas arī atvieglo izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Mums ir jāpāriet uz vienkāršākām nodokļu iekasēšanas bāzēm. Otrā daļa ir iekasēšanas kvalitāte, darbs, ko Valsts ieņēmumu dienests veic ikdienā. Tā vietā jāparedz riska vadības modelis, tam ir ieguldīti diezgan ievērojami līdzekļi IT sistēmās Valsts ieņēmumu dienestam, vairāki desmiti miljoni. Igaunija, pārejot uz riska vadību nodokļu iekasēšanas kontrolē, palielināja nodokļu iekasējamību aptuveni par 4%. Tas ir ļoti daudz.”

3. Kā panāksiet, lai četru gadu laikā Latvijā atgrieztos vismaz 50 tūkstoši aizbraukušo?

„Tas ir ļoti ambiciozs mērķis. Domāju, ka objektīvi nozīmīgākais faktors, kas veicinātu atgriešanos, būtu darbavietas ar noteiktu atalgojuma līmeni. Cits jautājums – visdrīzāk lielai daļa aizbraucēju tas nozīmētu pieprasījumu pēc viņu prasmju palielināšanas, jo viņi nav strādājuši tāda tipa darbu, kādu prasa modernā rūpniecība. Tas nozīmē arī milzīgu izaicinājumu profesionālās izglītības satura ieguldīšanā.”

____________

Neraugoties uz Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedzīvoto neveiksmi, partija ”Latvijas attīstībai” nav zaudējusi sponsoru labvēlību - no 1.jūnija līdz 15.septembrim tai kopumā saziedoti  vairāk nekā 128 tūkstoši eiro.

Tostarp pa 16 tūkstošiem eiro partijai ziedojuši Uldis Mierkalns un Olafs Berķis, 5000 eiro tai ziedojusi basketbola kluba ”VEF Rīga” direktore Laila Spaliņa, bet 8000 eiro - premjera amatam izvirzītā Jura Pūces māte Dace Pūce. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti