Par ZZS un «No sirds Latvijai» nelikumīgu finansēšanu Krūmiņam un Raitumam piemēro naudas sodus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un finansistam Jorenam Raitumam piemērots kopumā gandrīz 86 000 eiro liels naudas sods saistībā ar partijas “No sirds Latvijai” un Zaļo un Zemnieku savienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Savukārt lieta pret Jūrmalas mēru Gati Truksni izbeigta. 

Prokuratūra informēja, ka lieta saistīta ar partiju nelikumīgu finansēšanu pirms Latvijas pašvaldību vēlēšanām, kas notika 2017. gada 3. jūnijā. Lietā sodītas divas personas, kurām piemērots prokurores priekšraksts par sodu. Tādējādi var secināt, ka abas personas ir atzinušas savu vainu.

Prokuratūra gan neatklāja sodīto personu vārdus, vien norādīja, ka viena fiziskā persona sodīta ar naudas sodu 77 400 eiro apmērā, bet otra – ar naudas sodu 8 600 eiro apmērā. Abas personas sodus pilnībā samaksājušas.

Tikmēr LTV zināms, ka sodītās personas ir uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš un finansists Jorens Raitums.

Šo lietu prokuratūrai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja 2018. gada novembrī. LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka saskaņā ar izmeklēšanas versiju  naudu partijai uzņēmējs Krūmiņš nodeva vai nu pats, vai arī ar Jorena Raituma starpniecību, kā arī apmaksāja partijai vai partijas vadībai pakalpojumus, kas būtu vērtējams un reģistrējams kā ziedojums.  

Šajā lietā figurēja Jūrmalas mērs Gatis Truksnis, pret kuru izmeklēšana tika izbeigta, bet vēlāk atjaunota. LTV zināms, ka Truksnis piektdien, 17. janvārī, pabijis prokuratūrā. 

Latvijas Zaļā partija paziņojumā medijiem informēja, ka prokuratūra piektdien atkārtoti izbeigusi kriminālprocesu pret Truksni.

Izmeklējot šo lietu, notika kratīšana Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā. Tika aizturētas četras personas: Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti, un viņš tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš,  bijušais “Parex bankas” viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un bija saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai", un vēl kāda persona. Kratīšana notika arī "No sirds Latvijai"  birojā. Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti