Panorāma

EP deputāti noraida jauno «Brexit» plānu

Panorāma

Prezidents Egils Levits apmeklē Lietuvu

Atjauno apsūdzību G. Truksnim

Liek atjaunot lietu pret Truksni par ZZS nelikumīgu finansēšanu

Septembra sākumā izbeigtā lieta pret Jūrmalas mēru Gati Truksni (Zaļo un Zemnieku savienība) par iespējamo ZZS nelikumīgu finansēšanu būs jāatjauno un kriminālvajāšana būs jāatsāk.

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurora pienākumu izpildītājs Māris Leja pārbaudīja nodaļas prokurora 5. septembra lēmumu, ar kuru izbeigta kriminālvajāšana krimināllietā par ZZS nelikumīgu finansēšanu pret vienu fizisku personu, paziņojumā medijiem informēja preokuratūra.

Ģenerālprokuratūra 5. septembrū izbeidza kriminālprocesu pret Truksni lietā par ZZS, iespējams, nelikumīgu finansēšanu. Toreiz to apliecināja gan Truksnis, gan viņa advokāts, gan Zaļās partijas līderis Edgars Tavars.

Otrā šajā lietā apsūdzētā - uzņēmēja Jūlija Krūmiņa - advokāte toreiz apstiprināja, ka pret Krūmiņu kriminālprocess nav izbeigts, un viņš joprojām ir apsūdzētā statusā. 

Prokuratūras pārstāve Laura Majevska: Par lēmumu atjaunot kriminālvajāšanu Edgars Kupčs

  Kāds bija pamatojums lietas izbeigšanai, toreiz LTV neizdevās noskaidrot, jo atbildīgajam prokuroram beidzies darba laiks un viņš devies mājup.  

  Pārbaudot šo lēmumu, Māris Leja 2019. gada 2. oktobrī šo lēmumu atcēlis, uzdodot turpināt kriminālvajāšanu, informēja prokuratūra.

  Pārbaudē konstatēts, ka nebija likumīga pamata pieņemt lēmumu par kriminālvajāšanas izbeigšanu noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ.

  Lēmumā nepamatoti secināts, ka partijas vai partiju apvienības “nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā, par ko paredzēta atbildība Krimināllikumā, var izdarīt tikai politisko partiju vai to apvienību valdes amatpersonas”, skaidroja prokuratūra.   

  Iepriekš Trukšņa advokāts norādīja, ka Truksnis nekad nav bijis partijas valdē un grāmatvedībā, līdz ar to viņš nav atbildīgs par ZZS finansēšanu.

  KONTEKSTS:

  Pērn Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) tika sākts kriminālprocess par iespējamo partijas "No sirds Latvijai" (NSL) un ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

  Pret Truksni tika sākta kriminālvajāšana par ZZS nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izmantošanu. 

  Pret Krūmiņu sākta kriminālvajāšana par ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un par nelikumīgu NSL finansēšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

  Apsūdzība uzskatīja, ka Truksnis ir vienojies ar Krūmiņu par ZZS finansēšanu lielā apmērā, lai kā šajā politiskajā spēkā ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas biedrs izmantotu nelikumīgos ziedojumus, kas veikti ar trešo personu starpniecību, savām un politiskā spēka vajadzībām priekšvēlēšanu aģitācijai pirms Latvijas pašvaldību vēlēšanām 2017. gada vasarā. Kopumā tobrīd, prokuratūras ieskatā, Jūrmalas domes amatpersona pieņēmusi 27 500 eiro.

  Tāpat Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālvajāšanu pret vēl vienu fizisku personu par nelikumīgu partijas finansēšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Aģentūrai LETA zināms, ka šī persona ir finansists Jorens Raitums.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti