Panorāma

Rīgas domes reitingi

Panorāma

Cer atvērt vēstniecību Austrālijā

Pēc divu mēnešu pārtraukuma Talsu novadam jauna vadība

Par Talsu novada domes priekšsēdētāju ievēl Sandru Pētersoni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar balsu vairākumu par Talsu novada domes priekšsēdētāju deputāti šodien ievēlēja Sandru Pētersoni (Nacionālā apvienība).

ĪSUMĀ:

  • Divus mēnešus Talsu novads dzīvoja bez domes priekšsēdētāja.
  • Tikai pēdējā dienā pirms VARAM būtu jālemj par domes atlaišanu, deputātiem izdevās vienoties.
  • Par jauno Talsu novada domes priekšsēdētāju kļuva Sandra Pētersone.
  • Turpmāk Talsu novadā būs nevis viens, bet trīs mēra vietnieki.
  • Turklāt viens no mēra vietniekiem - pirms diviem mēnešiem no amata gāztais mērs.

Komunikācijas trūkums un vakuums izpildvarā bija iemesli, kāpēc 14.maijā Talsu novada domes deputāti izteica neuzticību Dainim Karolam. Lai gan bija plāns divu nedēļu laikā tikt pie izpilddirektora, kura Talsu novadā nebija gadu, tas neizdevās divus mēnešus. Tāpat kā neizdevās vienoties par jaunu novada domes priekšsēdētāju.

Tikai pirmdien, 13.jūlijā, sešām no astoņām partijām jeb 13 no 17 deputātiem izdevās vienoties. Situācijā, kad tuvojās Talsu novada domes deputātu atlaišana, par mēri kļuva Nacionālās apvienības deputāte Sandra Pētersone.

Divus mēnešus Talsu novadu vadīja domes priekšsēdētāja vietnieks Normunds Tropiņš. Viņš vietnieka amatu saglabās arī turpmāk, taču viņam pievienosies vēl divi vietnieki. Jaunā domes priekšsēdētāja to pamatoja ar iespēju panākt politisko stabilitāti un lielo darbu, kas esot priekšā saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu.

Visasākās diskusijas izvērtās par iepriekšējā mēra iecelšanu vietnieka amatā.

Opozīcija norādīja uz situācijas muļķīgumu un politisko tirgošanos, jo par viņu balsoja tie paši deputāti, kas pirms diviem mēnešiem Dainim Karolam izteica neuzticību.

Papildus divu jaunu mēra vietnieku amatu izveide atstās arī iespaidu uz Talsu novada pašvaldības budžetu, un šogad prasīs līdz 24 000 eiro.

Talsu novada dome nu tikusi arī pie izpilddirektora un jauna vietnieka.

KONTEKSTS:

Iepriekšējo Talsu novada domes priekšsēdētāju Daini Karolu no amata gāza 14. maijā, pārmetot viņam ilgstošu pašvaldības atstāšanu bez izpilddirektora, kā arī komunikācijas problēmas. Ja deputāti divu mēnešu laikā neievēl jaunu priekšsēdētāju, tad domi var atlaist, Vides aizsardzības un reģionālajai ministrijai ieceļot pagaidu administrāciju.

Domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājam Tropiņam teju divu mēnešu laikā pagaidām nebija izdevies panākt vienošanos ar astoņu politisko spēku pārstāvjiem par jaunu domes priekšsēdētāju.

Deputāti neatbalstīja bijušā Tukuma novada domes priekšsēdētāja Ērika Lukmana kandidatūru izpilddirektora amatam, tāpat neizdevās vienoties arī par citu izpilddirektora kandidatūru, tādēļ izpilddirektora pienākumu izpildītājas amatā nācās apstiprināt esošo izpilddirektora vietnieci Krēķi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (''Attīstībai/Par!'') pašvaldības deputātus aicināja rīkoties savu vēlētāju interesēs un izraudzīties jaunu pašvaldības domes priekšsēdētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti