Par Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju ievēlē Astaševsku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Par Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju ceturtdien domes ārkārtas sēdē tika ievēlēta Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktore Inese Astaševska ("Kuldīgas novadam"), informēja pašvaldībā.

Par Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju ievēlē Astaševsku
00:00 / 02:24
Lejuplādēt

Iepriekš 3. novembrī neizdevās ievēlēt Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju, jo bija vienlīdzīgs balsu skaits ar otru izvirzīto kandidāti Kristīni Ansoni no Nacionālās apvienības. Arī šoreiz tika virzītas divas kandidatūras mēra amatam Astaševska un Kristīne Ansone, bet Astaševska uzvarēja.

Par Astaševsku balsoja astoņi deputāti, pret – pieci deputāti.

Mēra pārvēlēšana bija nepieciešama, jo līdzšinējā domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ("Kuldīgas novadam") ievēlēta parlamentā no "Jaunās Vienotības" saraksta. Viņas vietā par domes deputātu tagad apstiprināts Kuldīgas Digitālā centra vadītājs Artis Gustovskis, kurš darbosies Attīstības komitejā.

Deputāti deleģēja Astaševsku pārstāvēt domi Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomē, kas apvieno Kurzemes pašvaldību vadītājus. Jaunā domes priekšsēdētāja vadīs arī Finanšu komiteju un Civilās aizsardzības komisiju.

Astaševska, stājoties amatā, par savām prioritātēm stāstīja: "Svarīgi ir turpināt iesāktos darbus, jo ne tikai mēs, bet sabiedrība kopumā redz to pozitīvo ietekmi novada attīstībā. Kā sava darba prioritātes redzu savstarpējās komunikācijas uzlabošanu ar pagastu, Skrundas un Kuldīgas iedzīvotājiem. Viens no veidiem, kā to plānoju veicināt, ir izveidot pagastu iedzīvotāju padomes, iesaistīt lēmumu pieņemšanas procesos. Ļoti svarīgi ir turpināt strādāt pie dzīvojamā fonda attīstīšanas, piesaistot gan uzņēmējus gan privātos investorus.

Prioritāri ir visi novadā dzīvojošie cilvēki – sākot no bērnu vecuma līdz senioriem.

Plānoju turpināt bērnu laukumiņu izveidi, sporta laukumu labiekārtošanas, izglītības iestāžu pārbūves un remontdarbus, nodrošināt kvalitatīvas izglītības pieejamību visām iedzīvotāju grupām. Nemainīga prioritāte ir Kuldīgas vecpilsēta, tās iekļaušana UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Ir jāturpina darbs pie ceļu un ielu labiekārtošanas, pārklājot tos ar dubultās virsmas pārklājumu vai asfalta segumu. Turpināšu darbu pie drošības mūsu novadā – apgaismotām taciņām, gājēju pāreju pārveidošanas."

Astaševska 2021. gada pašvaldības vēlēšanās saņēma otru lielāko vēlētāju atbalstu aiz līdzšinējās domes priekšsēdētājas Bērziņas. Astaševska ir kuldīdzniece, 2016. gadā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ieguvusi profesionālo maģistra grādu sporta zinātnē un sporta skolotāja kvalifikāciju. Pierādījusi sevi kā sabiedriski aktīvu un spilgtu līderi, vadot Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centru un Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu. Kopš 2017. gada jūnija ievēlēta arī Kuldīgas novada domē.

Kopumā Kuldīgas novada domē darbojas 15 deputāti, 8 – no partijas "Kuldīgas novadam", 2 – no "Latvijas Attīstībai", 2 – no Zaļo un Zemnieku savienības, 2 – no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un viens deputāts no Jaunās konservatīvās partijas.

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka 14. Saeimas vēlēšanu rezultāti viesīs izmaiņas arī vairākās novadu domēs. Par jaunu priekšsēdētāju jāvienojas – Ādažos, Salaspilī, Kuldīgā un Siguldā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti