Jauni mēri būs jāmeklē Ādažos, Salaspilī, Kuldīgā un Siguldā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

14. Saeimas vēlēšanu rezultāti viesīs izmaiņas arī novadu domēs. Par jaunu priekšsēdētāju būs jāvienojas četru domju deputātiem, kas gan nebūšot liela problēma. Ādažos liels izaicinājums būs mācību gada vidū atrast jaunu skolas direktoru, kas arī kļuvis par jaunās Saeimas deputātu.

Saeimas vēlēšanu provizoriskie rezultāti rāda, ka turpmāk  Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks no "Apvienotā saraksta" un opozīcijas līdere – ilggadējā Carnikavas novada priekšsēdētāja Daiga Mieriņa no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) strādās jaunajā Saeimā. 

"Tas viennozīmīgi ir prieks, jo Ādažu deputāti un arī politiskā vadība vēl nav pārstāvēti Saeimā," izteicās Ādažu novada domes priekšsēdētāja vietniece Karīna Miķelsone (Latvijas Reģionu apvienība).

Pašvaldību vēlēšanās ādažnieki novada domē ievēlēja priekšstāvjus no sešām partijām, no kurām divas veido diezgan trauslu koalīciju. Domes priekšsēdētāja vietniece pastāstīja, ka sarunas par jauna priekšsēdētāja kandidatūru jau esot sāktas. Viņa ir diezgan pārliecināta, ka varas partija domē nemainīsies.

"Domāju, ka Ādažos ir kandidāti, kuri var būt gan līderi, gan par mēru, kas varēs apvienot Carnikavas un Ādažu iedzīvotājus, kas šajā situācijā ir pats svarīgākais," sacīja Miķelsone.

Jau pēc mēneša tukša paliks arī Ādažu vidusskolas direktora vieta, jo iedzīvotāji lēmuši, ka pieredzējušais direktors Česlavs Batņa ("Apvienotais saraksts") vēl lielāku ieguldījumu varētu dot Saeimā. Kolēģiem par to esot divējādas sajūtas.

"No vienas puses, ir ļoti liels prieks, ka beidzot Latvijai Saeimā būs spēcīgs cilvēks, kas domā par bērniem, vecākiem un tautu kopumā. No otras puses, ļoti skumīgi, jo mums tiešām bija tāds labs direktors," sacīja skolas psihologs Normunds Legzdiņš.

Domē lielākas cerības aizpildīt vakanci tiekot liktas uz esošajiem mācību spēkiem, bet nepieciešamības gadījumā izsludināšot konkursu. Pašreizējais skolas direktors uzskata, ka viņa aiziešana mācību procesu neietekmēšot, bet piekrīt, ka mācību gada vidū atrast jaunu direktoru skolai, kurā ir vairāk nekā 2000 skolēnu, nebūs viegli.

"Ja jūs prasāt, vai es varēšu savu darbu apvienot ar skolas direktora amatu – noteikti nē. Vai kāds no vietniekiem varētu apvienot? Jā, tā ir viena varbūtība, bet jāsaprot, ka arī vietniekiem ir liels darba apjoms," komentēja Batņa.

Jaunajā Saeimā ievēlēts arī Salaspils domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars un Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa no "Jaunās Vienotības" saraksta, kā arī Siguldas novada mērs Uģis Mitrevics (Nacionālā apvienība).

Kā norādīja Salaspils domes priekšsēdētāja vietniece, pozīciju Salaspils domē veido viena partija, tāpēc ievēlēt jaunu priekšsēdētāju, visticamāk, nebūs problēmu. Līdzīga situācija esot arī Kuldīgas novadā.

"Partijai "Kuldīgas novads" ir pārsvars, ja mēs skatāmies deputātu skaitu Kuldīgas pašvaldībā.

Līdz ar to mēs no partijas "Kuldīgas novads" virzīsim jauno priekšsēdētāju. Visticamāk, tas notiks oktobra otrajā pusē, kad sanāks partijas valde un vienosies, kurš turpmāk būs Kuldīgas novada mērs," pastāstīja līdzšinējā Kuldīgas mēre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").

No pašvaldību vadības Saeimā ievēlēts arī Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis, kuri abi pārstāv "Apvienoto sarakstu".

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība un "Apvienotais saraksts",  Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Nākamās Saeimas sastāvā apmēram divas trešdaļas deputātu būs jaunpienācēji, un liela daļa no viņiem ir bez iepriekšējas deputāta pieredzes. Līdz ar ievēlēšanu Saeimā izmaiņas būs arī vairāku pašvaldību domju sastāvā.

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti