Par kopdzīves likumu savākti vairāk nekā 2900 parakstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Divu nedēļu laikā par kopdzīves likuma pieņemšanu savākti vairāk nekā 2900 iedzīvotāju paraksti portālā manabalss.lv. Iniciatīvas mērķis ir aizsargāt arī nelaulātu pāru tiesības.

Kopdzīves likuma projekts ir izstrādāts pēc pērn Igaunijā pieņemtā likuma parauga. Tas paredz nelaulātiem pāriem iespēju pie notāra reģistrēt savu kopdzīvi, kas dos tiem atbilstošas civilas un administratīvas tiesības.

Iegūstot 10 tūkstošus parakstu, likumprojektu iesniegs Saeimā. 

Iniciatīvas rosinātājs Juris Pūce
00:00 / 01:02
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka portālā manabalss.lv sākta parakstu vākšana par Kopdzīves likumu. Komentējot šo ieceri, zvērināts advokāts Lauris Liepa norādīja, ka likumdevējam ir jārēķinās ar realitāti, un cilvēkiem, kuri izvēlējušies attiecības bez laulības, jānodrošina līdzīgu tiesību aizsardzība. Vēlāk arī 100 inteliģences pārstāvju aicināja ieviest Kopdzīves likumu.

Iepriekš Saeimas Juridiskajai komisijai tika iesniegts Vieko Spolīša priekšlikums, kas paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu - "partnerību". Taču Saeimas komisijā tika noraidīta šī iecere.

Par partnerattiecību likumu diskusiju no jauna rosināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs („Vienotība). „Mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veidu partnerattiecībām, cīnīšos par to,” tā pēc sava paziņojuma par homoseksuālo orientāciju savā mikrobloga vietnē uzsvēra Rinkēvičs.

Igaunijas parlaments pērn galīgajā lasījumā tikai ar divu balsu pārsvaru apstiprināja sabiedrībā neviennozīmīgi vērtēto partnerattiecību likumu, kas ļaus reģistrēt attiecības arī viendzimuma pāriem.

Kopdzīves likumam līdzīgi regulējumi pieņemti lielākajā daļā Eiropas valstu, pērn – arī Igaunijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti