Dienas ziņas

Kampaņa "Piezvani Krievijai!"

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saziedotie 500 000 eiro palīdzēs vismaz 50 cilvēkiem

Par «Dod pieci!» akcijā saziedoto naudu jau 16 cilvēki ar invaliditāti saņēmuši palīdzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Pērnā gada nogalē sabiedrisko mediju ziedojumu akcijā "Dod pieci!" saziedoja pusmiljonu eiro cilvēkiem ar invaliditāti. Apritējuši trīs mēneši, un ir noslēgti 50 sadarbības līgumi par palīdzības sniegšanu. Kādam tiks jauna uzbrauktuve pie mājas, bet kāds jau saņēmis jaunus pārvietošanās ratus. Līdz šim palīdzību saņēmuši jau 16 cilvēki, bet pieprasījumi turpina pienākt ik dienu.

Edgars Indāns ir astoņgadīgā Jāņa tētis. Jānim ir cerebrālā trieka, tāpēc ikdiena paiet ratiņos.

"Katrs virsmas nelīdzenums, kas var būt veseliem bērniem liktos normāli, tad viņš ļoti saraujas, tonuss ļoti paaugstinās. Viņš izjūt katru akmenīti," pastāstīja tētis.

Pateicoties ziedojumu akcijai "Dod pieci!", ģimene tikusi pie jauniem, speciāli pielāgotiem ratiem, kas būtiski atvieglo ikdienas gaitas. 

"Tad, kad Jānim nav komfortabli sēdēt, tad arī mums sirds sāp kā vecākiem, kad viņš lokās, raud un tā. Jo palīglīdzekļi – tas ir ļoti svarīgi, bet pielāgoti – tas ir ļoti svarīgi, viens bez otra nevar," viņš sacīja.

Jauni pieprasījumi pēc palīdzības invalīdu un viņu draugu apvienībā "Apeirons" pienāk katru dienu.

Šobrīd no akcijas "Dod pieci!" saziedotās pusmiljona eiro summas akceptēti un noslēgti 50 palīdzības līgumi.

16 cilvēki saņēmuši jaunas mobilās uzbrauktuves vai pielāgotus ratiņus un citus palīglīdzekļus. Pārējie gaidīto palīdzību saņems tuvāko triju mēnešu laikā, kad noslēgsies arī biedrības pārrunas ar pašvaldībām par līdzfinansējuma piesaisti. 

"Apeirona" valdes loceklis Ivars Balodis norādīja: "Mums ir pašvaldības, kur cilvēks stāv rindā 10 gadus, un viņš nezina, kāds viņam ir kārtas numurs, kad ir tas brīdis, kad viņam varēs palīdzēt to pieejamību nodrošināt, un tā viņš dzīvo savās četrās sienās, neiznākot no mājas ārā."

Lielā tehnisko palīglīdzekļu pieprasījuma dēļ, ko finansē valsts, vislielākās rindas šobrīd ir uz dzirdes aparātiem, kur jāgaida līdz pat 10 mēnešiem rindā, kā arī uz individuāli pielāgotiem ratiņkrēsliem, kuru detaļas tiek ražotas ārvalstīs.

Labklājības ministrijas pārstāvis Aldis Dūdiņš norādīja: "Tehniskajiem palīglīdzekļiem tas piešķīrums ir vidēji 7 miljoni eiro gadā. Par šo naudu plus mīnus nodrošinām 23 000 tehnisko palīglīdzekļu izsniegšanu gadā."

Kamēr tiek risināti jautājumi par finansējuma palielināšanu vides pieejamībai, tikmēr ratiņkrēslā sēdošie sapņo, cik labi būtu vismaz uz jūru paraudzīties.

"Apeirona" pārstāvis Voldemārs Lapa pauda: "Personīgais sapnis man ir aizbraukt ar vilcienu kaut kur paceļot vispār pa Latviju un pārbaudīt tās pludmales, es esmu gatavs."

Šobrīd Latvijā ir aptuveni 200 000 cilvēku ar invaliditāti, no kuriem vairumam ir nepieciešamība palīdzība no valsts.

KONTEKSTS:

Ik gadu sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. 2021. gadā ziedojumi tika novirzīti, lai veidotu pilnvērtīgāku vidi cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem.

Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti