Par balsu pirkšanu Zaķa labā vēl divi notiesātie – kā sodu piemēro piespiedu darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Rēzeknes tiesā otrdien pasludināts nu jau otrais spriedums saistībā ar balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanās. Arī šajā lietā notiesātie uzpirkuši vēlētājus, lai tie nobalso par „Vienotības” sarakstu, ievelkot plusiņu kandidātam Dzintaram Zaķim.

Saskaņā ar spriedumu Viktors Balabolins Viļānu novada Sokolku pagastā pamudināja savu brāli Aleksandru Balabolinu šādi nobalsot par 15 eiro, kā arī sameklēt citus vēlētājus, kas tā rīkotos.

Rezultātā Aleksandrs vēl diviem vēlētājiem par šādu balsojumu samaksāja pa 10 eiro. Viktoram Balabolinam tiesa piesprieda 180 stundas piespiedu darba, bet Aleksandram – 160 stundas. Spriedumu desmit dienu laikā gan vēl var pārsūdzēt.

„Rēzeknes tiesa konstatēja, ka Viktors Balabolins Sokolku pagastā Viļānu novadā ar nolūku atbalstīt partijas „Vienotība” deputāta amata kandidātu Dzintaru Zaķi pamudināja savu brāli Aleksandru Balabolinu par naudas atlīdzību 15 eiro apmērā balsot par deputāta kandidātu Dzintaru Zaķi," stāsta Rēzeknes tiesas priekšsēdētājas palīdze Vera Brituškina. "Turklāt Viktors Balabolins pamudināja Aleksandru Balabolinu uzpirkt arī citus vēlētājus. Aleksandrs Balabolins pamudināja divas personas par 10 eiro atlīdzību nobalsot par partijas „Vienotība” deputāta kandidātu Dzintaru Zaķi. Tiesa atzina Aleksandru Balabolinu par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 90. panta otrajā daļā un sodīt ar piespiedu darbu 160 stundām un Viktoru Balabolinu par to pašu – ar 180 stundām,”klāsta Brituškina.

Rēzeknes tiesas priekšsēdētājas palīdze Vera Brituškina par sodu brāļiem Balaboliniem balsu pirkšanas lietas Dzintara Zaķa labā
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

Centrālās vēlēšanu komisijas informācija liecina, ka 12.Saeimas vēlēšanu iecirknī "Sokolku pagasta klubs un bibliotēka" par "Vienotību" nobalsoja 111 no 326 vēlētājiem. Zaķis šajā iecirknī saņēma 77 plusus un 9 svītrojumus. Otrais populārākais "Vienotības" kandidāts šajā iecirknī bija Anrijs Matīss ar 10 plusiem un 10 svītrojumiem, bet visi pārējie saraksta kandidāti tika svītroti krietni biežāk, nekā plusoti.

Jau vēstīts, ka vienā no lietām par balss pirkšanu par labu Zaķim Rēzeknes tiesa otrdien, 6.oktobrī, pasludināja spriedumu - Jevgēņijam Brovčenko piespriestas 100 stundas piespiedu darba. Šajā lietā apsūdzētais Brovčenko atzina, ka pagājušā gadā 12. Saeimas vēlēšanu dienā Jaunviļānu ciemā apsolīja trim vēlētajiem pa 10 eiro katram par to, ka viņi nobalsos par "Vienotības" sarakstu, ievelkot plusiņus kandidātam Dzintaram Zaķim. Kā pierādījumu šādam balsojumam Brovčenko pieprasīja vēlētājiem viņam uzrādīt pārējo sarakstu biļetenus.

Otro lietu par balsu pirkšanu Zaķa labā Rēzeknes tiesa vēl izskata. Šajā lietā apsūdzēts uzņēmējs Andris Kozulis, kā arī Andrejs Sačkovskis. Saskaņā ar apsūdzību Kozulis esot pamudinājis Sakstagala pagasta iedzīvotāju Sačkovski par naudas atlīdzību piedalīties Saeimas vēlēšanās un "pārdot" savu balsi par partijas "Vienotība" sarakstu, ieliekot plus zīmi Zaķim un pārējos kandidātus izsvītrojot. Tāpat viņš esot pamudinājis Sačkovski uzpirkt arī citus vēlētājus balsot pēc šāda parauga, kā apliecinājumu atstājot pārējos vēlēšanu biļetenus, par katru šādi sarunātu balsi solot 20 eiro atlīdzību.

Sačkovskis savu vainu atzina pilnībā, bet Kozulis, kurš ir labs Zaķa paziņa, to noliedz. Pats Zaķis, liecinot tiesā, apgalvoja, ka panākumus vēlēšanās viņam nodrošinājuši labie darbi un ne balsu pirkšanā, ne pirkšanas organizēšanā viņš neesot piedalījies.

Bet Cēsu tiesai nodota lieta, kurā starp četriem apsūdzētajiem ir arī Zaķa bijušais kolēģis 9.Saeimā, toreiz “Jaunā laika” deputāts, Igors Aleksandrovs. Šo kompāniju tur aizdomās par vēlētāju autobusu organizēšanu no Madonas un Ērgļiem, lai tur par atlīdzību nobalsotu par Zaķi.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti