Panorāma

Ukrainai ziedo neatliekamās palīdzības auto

Panorāma

Panorāma

Apstiprina finansējumu hospisa aprūpei Rīgā, Pierīgā un Latgalē

Palīdzība mājās nedziedināmi slimajiem būs pieejama arī Latgalē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valdība otrdien lēma piešķirt 187 350 eiro, lai izmēģinājuma projektu par hospisa aprūpi mājās pilngadīgām personām un atbalstu viņu ģimenes locekļiem varētu nodrošināt arī Latgalē, informēja Labklājības ministrijā (LM).

Nauda nākamā gada pirmajam ceturksnim tiks piešķirta LM pamatbudžeta apakšprogrammā "Sociālās rehabilitācijas valsts programmas".

Kā iepriekš norādīts, arī iesāktajos projektos Rīgā un Pierīgā finansējumu paredzēts nodrošināt. LM skaidroja, ka par atlikušo papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu ne vairāk kā 562 050 eiro skatīs kopā ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu priekšlikumiem prioritārajiem pasākumiem, kad skatīs likumprojektu par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam.

LM informēja, ka, izprotot hospisa aprūpes pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanas nepieciešamību, 2022. gada 1. decembrī, ievērojot Publisko iepirkuma likumu, ir sākusi tirgus aptaujas procedūru "Izmēģinājuma projekta turpinājums 2023. gadā pakalpojumam "Hospisa aprūpe mājās pilngadīgām personām un atbalsts viņu ģimenes locekļiem"".

Tajā plānots noslēgt līgumu par kopējo summu, kas nesasniedz 749 400 eiro, ar hospisa aprūpes pakalpojuma sniedzēju par pakalpojuma nodrošināšanu aptuveni 250 personām Latgalē, Rīgā un Pierīgā. Tādējādi paredzēts nodrošināt integrētu (sociālo) aprūpi mājās un psihosociālo rehabilitāciju paliatīvā aprūpē esošam pilngadīgam klientam un viņa ģimenes locekļiem, savukārt klientam nepieciešamo veselības aprūpi nodrošinot valsts finansētās veselības aprūpes ietvaros. 

KONTEKSTS:

Labklājības ministrija pagājušajā gadā īstenoja nodibinājuma "Hospiss LV" pilotprojektu, kurā tika nodrošināta hospisa aprūpe mājās. 31. decembrī pilotprojekts beidzas. Sākotnēji ministrija neatbalstīja projekta pagarināšanu, tomēr pēc temata aktualizēšanās sabiedrībā paziņoja, ka izprot nepieciešamību pēc hospisa aprūpes pakalpojuma pieejamības, tāpēc pilotprojekts tiks turpināts arī nākamajā gadā. 

Vienlaikus paliatīvās aprūpes jomā norisinās arī Veselības ministrijas pārraudzītais izmēģinājuma projekts par mobilās paliatīvās aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu. Abu projektu rezultāti tiks izmantoti, lai sagatavotu priekšlikumus hospisa aprūpes pakalpojumu attīstībai kā pastāvīgam pakalpojumam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti