Ozolnieku vidusskolā atklāj prettiesisku nodarbināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Ozolnieku vidusskolā atklāta prettiesiska personas nodarbināšana un fiktīvu finanšu līdzekļu aprite, maksājot algu personai, kas pašlaik atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un saņem bērna kopšanas pabalstu.

“Ir tā, ka tika nodarbināts darbinieks, kurš atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, saņem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras maksājumus un paralēli saņem no citas personas apmaksu par savu darbu. Viņš ir nelegāli nodarbināts,” pastāstīja Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš (Latvijas Zaļā partija).

Darba tiesiskās attiecības ar skolas direktori Dinu Tauriņu pašvaldība pārtraukusi uz vienošanās pamata.

Domē skaidroja, ka lēmums par atlaišanu nav pieņemts, jo bijušas ziņas, ka direktore, iespējams, gatavojas ņemt slimības lapu. Saskaņā ar likumu darba devējam nav tiesību uzteikt darba līgumu darbinieka pārejošas darbnespējas laikā.

“Uzaicinājām Ozolnieku vidusskolas direktori Dinu Tauriņu uz pārrunām. Paralēli noskaidrojām, ka ir iespējama viņas došanās darba nespējā, noformēt darba nespējas lapu, kas mūsu gadījumā apgrūtinātu skolas darbību, un mēs pieņēmām lēmumu piedāvāt skolas direktorei vienoties par darba attiecību izbeigšanu. Šī vienošanās, protams, neizslēdz mūsu rīcību tālāk, kādu to paredz likums – nodot informāciju tiesībsargājošajām instancēm,” skaidroja Ozoliņš.

Precīzas summas, kas šādā veidā izmaksātas prettiesiski, pašvaldībā nenosauc, vien piebilst, ka patiesos apmērus noteikšot Valsts policija. Informācija par šiem pārkāpumiem tikšot nodota arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Drīzumā izsludināšot konkursu, kurā meklēs jauno Ozolnieku vidusskolas vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti