Rīta Panorāma

Magnētiskā vētra iznīcina 40 "Starlink" satelītus

Rīta Panorāma

Intervija ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru

Telefonintervija ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Sanitu Osipovu

Osipova savā darbā ST izceļ valsts noslēpuma pielaižu sistēmas sakārtošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sanita Osipova, kura noslēdz savu desmit gadus ilgo darbu Satversmes tiesas (ST) tiesneses amatā, kā īpaši nozīmīgu izcēlusi nolēmumu saistībā ar valsts noslēpuma pielaidēm, kas esot ļāvis sakārtot šo sistēmu.

11. februārī Osipova aizvada pēdējo darbadienu Satversmes tiesas tiesneses amatā, pēc kā karjeru plāno turpināt Augstākajā tiesā. Satversmes tiesā Osipova strādājusi desmit gadus.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Osipova sacīja, ka šo dienu sagaidījusi ar gaišām skumjām un milzīgu gandarījumu. “Bija gandarījums par padarīto. Varēja redzēt rezultātu, kā mainās Latvija, kļūstot tiesiskāka, demokrātiskāka, kā mūsu tauta kļūst pašapzinīgāka,” sacīja tiesnese.

Viņa norādīja uz ST saņemtajām konstitucionālajām sūdzībām, kas laika gaitā liecinot par to, ka Latvijas iedzīvotāji sāk izprast instrumentus savas un valsts labākas dzīves veidošanai.

Kā īpaši nozīmīgu desmit gadu darbā Satversmes tiesā Osipova izcēla jautājuma par valsts noslēpuma pielaides sakārtošanu. Jāatgādina, ka 2017. gadā Satversmes tiesa atzina par neatbilstošu Satversmei kārtību, kādā pieeju valsts noslēpumam zaudējis cilvēks var pārsūdzēt speciālās atļaujas zaudēšanu. Pēc šī sprieduma izskanēja aicinājumi revidēt valsts noslēpuma pielaižu sistēmu.

“Ar Satversmes tiesas nolēmumu tika sakārtota šī sistēma, kura neatbilda arī mūsu starptautiskajām saistībām. Proti, cilvēkam atņēma pielaidi valsts noslēpumam, viņš nezināja par ko un otrreiz dzīvē viņš vispār nedrīkstēja prasīt,” norādīja Osipova.

Viņa piebilda, ka sadarbībā ar Satversmes tiesu un atbildīgajām komisijām šī sistēma tikusi sakārtota atbilstoši labiem standartiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti