Ogres pašvaldība pagaidām neatjaunos visus Urgas plūdos izpostītos tiltiņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ogres pašvaldība pagaidām neplāno atjaunot visus plūdos izpostītos tiltiņus pāri Urgas upei, liecina informācija novada domes mājaslapā.

Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sanāksmē otrdien Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis informējis, ka pašvaldībā ir saņemti vairāku iedzīvotāju iesniegumi ar lūgumu atjaunot tiltiņus pāri Urgas upei pie saviem privātīpašumiem.

“Mēs atjaunojam tos tiltiņus, kas ir Magoņu, Pavasara, Piekalnes, Jumpravas ielā. Runājot par citiem tiltiņiem, uzskatu, ka tos šobrīd nevajag atjaunot un likt atpakaļ milzīgās caurtekas, jo nākamvasar būs Urgas upes rekonstrukcijas projekts, kas skars arī tiltiņus. Tad redzēsim, cik lielām jābūt caurtekām un varēsim pārbūvēt savas caurtekas, kas ir zem ielām, pašreiz tā būtu zemē nomesta nauda,” situāciju raksturojis Špakovskis.

Izpilddirektora vietnieks uzdeva speciālistiem apsekot visus iesniegumos norādītos īpašumus un tiem īpašniekiem, kuru vienīgā iespēja tikt pie sava īpašuma ir tiltiņš, pašvaldība iespēju robežās palīdzēs rast risinājumu.

“Šobrīd būvvalde gatavo pie Urgas upes izbūvēto īpašumu saimniekiem brīdinājumu nojaukt žogus, kas atrodas Urgas upes tauvas joslā. Tie jānovāc, lai būtu iespējams izbūvēt ceļu arī otrā pusē Urgas upei. Tas nepieciešams, lai iedzīvotāji varētu piekļūt saviem īpašumiem, kā arī lai būtu iespējams ar tehniku piekļūt upei un veikt tās apsaimniekošanas darbus,” paudis Špakovskis.

Viņš arī piebildis, ka ceļi plūdu zonā pirms ziemas iestāšanās iespēju robežās tiks sakārtoti, ceļa virsma – atjaunota, lai iedzīvotāji var pārvietoties, savukārt pēc Urgas upes un tās krastu tīrīšanas darbiem ceļu uzturētāji ar mehānisko slotu notīrīs asfaltētos ceļa posmus.

Jau ziņots, ka lietavu dēļ oktobra vidū pārplūdusī Urgas upe izkāpusi no krastiem un appludinājusi mājas.  Pašvaldība nolēma lūgt valdībai izsludināt ārkārtas stāvokli, un vienlaikus deputāti taisnojas, ka upe ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā, taču tā līdz šim nav guvusi ievērību, jo ikdienā atgādina grāvi un ir pamatīgi aizsērējusi. Plūdi skāruši arī citas vietas Latvijā, tostarp Dobeli, kur applūduši daudzi māju pagrabi un izmirkuši ēku pamati. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti