Rīta Panorāma

Sākas 19. Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS

Rīta Panorāma

Intervija ar Sonoru Broku un Ievu Romanovu

Telefonintervija ar Artūru Manguli

Ogrē ūdens līmenis manāmi krities; cilvēki sāk atgriezties mājās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu Ogrē ūdens līmenis ir ievērojami krities, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” sacīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis. Piektdien, 17.oktobrī agri no rīta cilvēki sākuši atgriezties savās mājās un plūdu skartajai teritorijai naktī atjaunota elektrības piegāde, informēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

„Ir stingri labāk,” sacīja Mangulis, norādot, ka situācija ir normalizējusies. Tiesa, aizvien desmitiem māju ir ūdenī, it sevišķi lejtecē, kur ūdens aizplūst lēnāk.

"Plūdi Ogrē ir beigušies un Urgas upe atgriezusies savā gultnē", informēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Elektrības nav atsevišķās mājās, kurām plūdu dēļ bojāti elektrības sadales skapji, ziņo "Leta".

Ulmanis pieļāva, ka plūdus apturēt izdevies pateicoties neatlaidīgajam darbam trīs dienu garumā. Šajā laikā papildus tika darbināti seši sūkņi. Daudzviet tika tīrīta upes gultne. Vakar, tika tīrīta upes augštece, kas, iespējams, deva būtisku iespaidu cīņā ar ūdeni.

Policijas priekšnieks noraidīja medijos izskanējušo informāciju par marodierismu applūdušajā teritorijā. Šī informācija neesot apstiprinājusies.

Kā akcentēja Ulmanis, plūdi ir beigušies, bet sāksies darbs pie nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un plūdu seku novēršanas.

Jau ziņots, ka ceturtdienas, 16.oktobra vakarā Pārogrē, kur no krastiem izgājusī Urgas upīte applūdinājusi vairāk nekā simt mājokļu, krīzes situācija vēl saglabājās. Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informācijas, līdz šim no applūdušajiem īpašumiem evakuēti desmit iedzīvotāji.

Vēl gandrīz tikpat cilvēku mājas pamest atteikušies. Lai gan ūdens līmenis pamazām krītas, ceturtdien atklājies, ka Urgas upīti ar ūdeni bagātina arī netālā Ķilupe, kas no plašas apkaimes uzņemtos ūdeņus nespēj pa savu gultni aizgādāt līdz Daugavai. Tikmēr Ogres novada pašvaldība jau sākusi aprēķināt Urgas plūdu radītos zaudējumus, kas lēšami simtos tūkstošos eiro.

Ar palīdzības lūgumiem Ogre vērsusies valdībā, pie Valsts prezidenta un uzņēmējiem, jo pašas makā tādas naudas nav. Vienlaikus Ogres domes reorganizācijas laikā tiks izveidota Nekustamo īpašumu nodaļa un algots meliorācijas speciālists, lai izvērtētu novada apbūvi un nākotnē darāmo, lai tādas problēmas neatkārtotos. Mērs Mangulis cer, ka situācija Ogrē par gadu desmitiem aizlaistajām meliorācijas sistēmām liks runāt arī valsts līmenī. Ceturtdienas vakarā viņš pieļāva, ka plūdos ir vainojami bebri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti