Panorāma

Valdība atbalsta nodokļu reformu

Panorāma

Turpinās atkritumu izvešana no nelegālās novietnes Slokā

Sabiedriskie mediji skaidro NEPLP savu pozīciju

Nozares uzraugi uzdod sabiedriskajiem medijiem izstrādāt «sponsorēšanas principus»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzdevusi Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio līdz septembrim izstrādāt kopīgu nolikumu, kurā apkopoti principi, pēc kuriem sabiedriskie mediji turpmāk izvērtēs finansējuma piesaisti no trešajām pusēm.

Latvijas Televīzijā nolikuma iestrādnes jau tapušas, un Latvijas Radio izteicis gatavību tām pievienoties. Šāds solis gan nozīmē, ka, lai nodrošinātu atsevišķu raidījumu pastāvēšanu arī turpmāk, sabiedriskajiem medijiem būs jāmeklē jauni finansējuma avoti.  

Atbildot uz pēdējās dienās izskanējušajām bažām par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iejaukšanos sabiedrisko mediju darbā, otrdienas padomes tikšanās ar Latvijas Televīziju un Latvijas Radio tika pieteikta kā diskusija par publiskā sektora finansējuma piesaistes principiem sabiedriskajos medijos.

 “Mēs arī pie šī formulējuma gribētu turēties, bet man jāsaka, ka mēs neesam saņēmuši nekādu oficiālu informāciju par to, kas ir noticis Latvijas Radio un LTV saistībā ar pasākumu Ventspilī,” norādīja NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

No sabiedrisko mediju vadītājiem jau iepriekš izskanējis, ka lēmums pārtraukt sadarbību ar Ventspils domi pieņemts, balstoties uz tā dēvētajās “Rīdzenes sarunās” runāto, un tas pats tika atkārtots arī padomes locekļiem.

“Šāda veida sarunas mēs nekādā veidā nevaram akceptēt, piekrist un nevaram par tām klusēt, un izlikties, ka tās ir... Pareizas vai nepareizas, precīzas vai neprecīzas, tas šobrīd nav jautājums, jo jautājums ir par principiālu nostāju, vai tas Latvijas Radio ir akceptējams vai nav. Nē, nav akceptējams!” uzsvēra Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe.

“Šī ēna, kas tiek mesta no Ventspils mēra puses attiecībā uz sabiedriskajiem medijiem, es nerunāju tikai par LTV, arī Latvijas Radio, ir tiešām nopietna un sabiedriskie mediji nedrīkst to atstāt bez ievērības, un mēs to arī darām,” skaidroja Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Tālākā diskusija izvērtās par turpmākajiem principiem sponsoru piesaistē.

“Šie jautājumi ir radījuši veselīgu diskusiju par to, ko mums darīt ar “Krasta mačiem”  un kāda ir mūsu attieksme. Man šķiet, tas ir tikai pareizi un no tā nevajag baidīties un mukt, ejam un  izrunājam lietas,” sacīja Belte.

Latvijas Radio vadība, atbildot uz padomes jautājumu par šī lēmuma skarto projektu turpmāko nākotni, solīja medija iekšienē rast līdzekļus raidījuma “Muzikālā banka” regulārajiem raidījumiem, bet nākamā gada sākumā plānotajam vērienīgajam raidījuma noslēguma koncertam gan būs jāmeklē cits sponsors.

“Tas, ka mums vispār ir kādi sponsori, ir tikai un vienīgi nepietiekama finansējuma jautājums. Mēs ļoti labprāt atteiktos no visiem sponsoriem, izietu no reklāmas tirgus, bet runa ir vienīgi par finansējumu,” norādīja Roķe.

Belte arī piebilda, ka atbalsta iziešanu no reklāmas tirgus. “Mēs esam to arī visu laiku atbalstījuši, vienīgais, mēs gribētu kaut kādu skaidrību,” sacīja Belte.

Padomes sarunās ar Latvijas Televīziju pirmo reizi izskanēja atbalsts politiķu vidū nepopulārajam priekšlikumam pēc sabiedrisko mediju iziešanas no reklāmas tirgus tā finansējumu sasaistīt ar kādu konkrētu valsts ekonomiskās izaugsmes rādītāju, tas garantētu mediju neatkarību no politiskiem lēmumiem.

Jau ziņots, ka jūlija sākumā pēc publiskotajām "oligarhu sarunām" Latvijas Televīzija  nolēma vairs nesadarboties ar Ventspils pašvaldību, veidojot „Latvijas sirdsdziesmu”, bet Latvijas Radio  – „Muzikālo banku”. Pēc šī lēmuma NEPLP prasīja sabiedrisko mediju vadību paskaidrojumus par sadarbību ar pašvaldībām. Padomes locekle Gunta Līdaka publiski paudusi – ja sabiedriskajiem medijiem nav objektīva iemesla atteikties no sponsorēšanas līguma ar Ventspili, šāds solis uzskatāms par konkurences principu pārkāpumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti