Panorāma

EDSO: Baltkrievijas vēlēšanas neatbilst standartiem

Panorāma

Mediķi rīkos jaunus protestus

Olainē un Ķekavā diskutē par reģionālo reformu

Novadu reforma saasina diskusijas starp Olaines un Ķekavas novadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Gaidāmā reģionālā reforma saasinājusi diskusijas starp Olaines un Ķekavas novadu. Reformas autori iecerējuši daļu Ķekavas novada teritorijas pievienot Olainei, kuru pašlaik veido vairākas ģeogrāfiskas vienības. Tagad abas pašvaldības cenšas vienoties – cik liela teritorija būtu jāpievieno. Otrdienas vakarā gan Olainē, gan Ķekavā notika šo plānu sabiedriskā apspriešana. 

ĪSUMĀ:

  • Daļu Ķekavas novada grib pievienot Olaines novadam.
  • Ķekavas novada dome piedāvā mazāku teritoriju, nekā grib VARAM.
  • Vienā no ciemiem - Dzērumos - vāc parakstus pret pievienošanos Olaines novadam.
  • VARAM grib, lai novadi nolemj paši, kādu variantu izvēlēties.

Iepriekšējās reformas rezultātā Olaines novads gluži kā tāds arhipelāgs tika izveidots no vairākām salām. Jaunās reformas ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vēlas šo kļūdu labot un pievienot Olainei daļu Ķekavas novada, lai izveidotu ģeogrāfiski vienotu veselumu.

Ministrijas piedāvātā teritorija ietver trīs ciemus – Mellupi, Plakanciemu un Dzērumus. Tajos kopā dzīvo ap 1000 cilvēku. Taču Ķekava nevēlas no viņiem tik viegli šķirties un piedāvā Olaines savienošanai daudz mazāku teritoriju, kas sastāv no viena meža īpašuma. Vai arī pavisam citu risinājumu – vienu no Olaines “salām” - Jāņupi – pievienot Ķekavai. 

Olainē uz sabiedrisko apspriešanu bija ieradušies vien daži cilvēki un pašvaldības pārstāvji.

“Bez šaubām tā ir iespēja, bet tā ietver arī zināmu problemātiku, jo šajā piedāvājumā Dzērumu ciems ir dārzkopības sabiedrība, bet mums šī problemātika ir pazīstama, jo Olainē kopā ir pavisam 47 dārzkopības sabiedrības. Tā kā tā ir iespēja, bet ar zināmiem problēmjautājumiem, taču mums ir iestrādes, kā tos risināt," stāstīja Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs (LSDSP).

Krietni aktīvākas diskusijas noritēja Ķekavā. Šeit bija ieradušies vairāki desmiti cilvēku. Arī strīdīgās teritorijas iedzīvotāji, kuri aizpildījuši anketas pret pievienošanu Olainei.

"Mūsu tāda neformāla darba grupa, kas vāc šos parakstus  - uz doto brīdi, savākti jau 97 paraksti. Visi šie paraksti ir par palikšanu Ķekavas novadā," pastāstīja Ķekavas novada Dzērumu ciema iedzīvotājs Aivars.

"Mēs vēl dzirdēsim iedzīvotāju viedokli, bet pirmsšķietami, pakonsultējoties ar iedzīvotājiem, viņi ir negatīvi noskaņoti.
Tas ir atkarīgs no viņu ikdienas ieradumiem. Ja viņiem bērni iet skolā Ķekavas novadā, ja viņiem ģimenes ārsts ir šeit, sociālās saites ir šeit, ja viņiem darbavieta ir Rīgā, tad viņiem ceļš ved caur Ķekavas novadu," sacīja Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire.

Diskusijā piedalījās arī VARAM pārstāvji, bet viņi atturas dot kādus norādījumus, ļaujot pašvaldībām pašām izvēlēties sev piemērotāko variantu. Iedzīvotāju aptaujas Olainē un Ķekavā turpināsies līdz 10. decembrim.

Komisijas veidošanas iecere tika atbalstīta, 63 deputātiem balsojot "par".

KONTEKSTS:

Saeimas deputāti ceturtdien, 7. novembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā izveidot 39 pašvaldības.  

''Par'' balsoja 70 Saeimas deputāti. Par likumprojektu deputātiem vēl būs jābalso 2. un 3. lasījumā. Paredzēts, ka priekšlikumus likumprojektam uz 2. lasījumu varēs iesniegt līdz 2019. gada 18. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti