Norit sarunas par vairāku augstskolu reorganizāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Patlaban norit sarunas par vismaz diviem augstskolu reorganizācijas procesiem, kuras rosinājušas pašas augstskolas, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pašlaik netiek atklāts, kuras augstskolas ir iesaistītas šajās sarunās, bet zināms, ka tās ir četras valsts dibinātas augstākās izglītības iestādes.

Pieņemot lēmumu par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju, Izglītības un zinātnes ministrija apņēmās nekļūt par augstskolu konsolidāciju iniciatoru līdz 2020.gadam. Tas tika nostiprināts arī Ministru kabineta protokollēmumā. 

Kā informēja ministrijā, tā rīkojas atbilstoši minētajam Ministru kabineta protokollēmumam, bet ir gatava augstskolām palīdzēt atrisināt tehniskas, finansiālas un arī juridiska rakstura problēmas, ja augstskolas savas attīstības perspektīvas redz konsolidācijā.

Lēmums par RPIVA likvidāciju, to pievienojot Latvijas Universitātei, valdībā tika pieņemts pagājušā gada martā, tam spēkā stājoties pērn oktobrī. Vairāku mēnešu garumā notika asas diskusijas par tā nepieciešamību, RPIVA atbalstītājiem vairākkārt pulcējoties protesta akcijās pret augstskolas reorganizāciju.

Neskatoties uz protestiem, augstskola tika likvidēta, tās reģionālās filiāles, kā arī vairumu studiju programmu nododot Latvijas Universitātei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti