Augstākās izglītības padome neiebilst pret RPIVA reorganizāciju (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

Augstākās izglītības padome (AIP) neiebilst pret Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju, bet uzdod Izglītības un zinātnes ministrijai precizēt projektu. Tikai pēc tam lēmums nonāks valdībā. 

“Mēs neesam pret to, ka turpinās RPIVA reorganizācijas process, bet pamatojums RPIVA likvidācijai pagaidām ir nepietiekams,” tā pēc Augstākās izglītības padomes sēdes Latvijas Radio sacīja padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra.

Vētra gan norādīja, ka ir virkne jautājumi, kuri nav pietiekoši izskaidroti vai argumentēti: “Piemēram, par studiju programmu nodošanu nepieciešami Latvijas Universitātes, Mūzikas akadēmijas senātu lēmumi. Jo Ministru kabinets nevar augstskolā atvērt kādu jaunu programmu.”

AIP ieskatā, Ministrijai vēl ir jāatbild vēl uz virkni jautājumu, uz kuriem nav skaidras atbildes:

“Un mutisks aicinājums ministrijai turpināt izvērtēt citus RPIVA reorganizācijas veidus,

kā tā varētu iekļauties Latvijas Universitātes sastāvā, piemēram, saglabājot savu struktūru aģentūras statusā.” 

Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra
00:00 / 01:24
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Ministrija gan norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles. 

Iebilstot pret šādu ieceri, RPIVA studenti un personāls rīkoja protesta gājienu. Sašutumu par ministrija rīcību RPIVA reorganizācijas lietā izteica arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Tikmēr LTV raidījums "De facto" ziņo, ka RPIVA sabiedrības viedokļa mainīšanai par labu izglītības iestādes saglabāšanai jau iztērējusi 15 460 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti