«Nordekas» šoferu streiks pāraug skaļā piketā; uzņēmums atsakās runāt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pirmdien pie starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmuma „Nordeka” piketēja uzņēmuma šoferi, kuri vēlas panākt algas palielinājumu. Šoferi streiko jau trešo dienu, bet pagaidām „Nordekas” pārstāvji atsakās ar viņiem runāt.

Piketā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieku, no kuriem lielākā daļa nebija tieši šoferi, bet gan arodbiedrības „LABA” dalībnieki. Priekšplānā gan, protams, bija tieši šoferi. Viņi sita bungas un svilpa svilpes. Bija arī daudz plakātu, un kopumā troksnis bija liels, novēroja Latvijas Radio. 

Pie piketētājiem iznāca arī „Nordekas” administrācijas pārstāvis Vernons Kiesners, bet nevis lai sēstos pie galda ar protestētājiem, bet gan lai tiem uzbļautu, ka esot par skaļu. Jo augšā guļot šoferi, kuriem naktī būšot jābrauc. Viņu gan neviens neuzklausīja. 

Kā pastāstīja arodbiedrības „LABA” vadītājs Raimonds Gailis, vēl sestdien bija plāns pēc piketa streiku pārtraukt uz brīdi, lai apspriestu, ko „Nordeka” piedāvās.

Bet, tā kā nekas nav piedāvāts, pirmdienas rītā tika nolemts, ka streiks ir jāturpina, jo arī vadītāji ir noskaņoti ļoti kaujinieciski. Streikam termiņa nav. 

Pagaidām gan nekas neliecina, ka „Nordeka” varētu piekrist piketētāju prasībām, kur galvenais ir pamatalgas paaugstinājums, jo tā ir tuvu minimālajai algai. Pašlaik ir arī piemaksas šoferiem, bet tās nav stabilas un mainās atkarībā no sūdzībām. Tieši šī sistēma šoferus neapmierina.

Kā ziņots, sestdien sākās "Nordeka" autobusu vadītāju streiks. Par protestu bija vienojušies 22 no vairāk nekā 300 «Nordekas» darbiniekiem.

Savukārt uzņēmuma vadība iepriekš pauda, ka darba samaksa «Nordekā» ir lielākā valstī šajā nozarē, tādēļ pieteikto streiku apstrīdējusi. Visi reisi gan tikšot izpildīti, apgalvo uzņēmumā.

Arī valsts dotāciju dalītāja Autotransporta direkcija pauž neizpratni, kādēļ protests notiek tieši pašlaik un šajā kompānijā, jo to šoferi uzskatot par labu darbavietu. Netiek izslēgts, ka autobusu vadītāji samusināti konkurences cīņu dēļ – pašlaik Autotransporta direkcija izvērtē, kam konkursa kārtībā piešķirt tiesības pārvadāt pasažierus valsts centrālajā daļā. Šī lote ir peļņu nesošākā, tādēļ pārvadātāju interese par to ir liela.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti