NMPD: Apdegumus Līgo dienā guvuši četrreiz vairāk cilvēku nekā citus gadus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Apdegumus Līgo dienā guvis 41 cilvēks, kas ir četras reizes vairāk nekā citus gadus, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Treimane. Mediķiem Līgo diena aizvadīta nemierīgi.

Arita Treimane, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Apdegumi gūti tradicionāli – gan lecot pāri ugunskuram, gan iekrītot tajā, gan aizdedzinot grilu vai ugunskuru ar degšķidrumu vai benzīnu.

Viens no smagākajiem gadījumiem, kur apdegums gūts, lecot pāri ugunskuram, noticis Rīgas reģionā. Tur 30 % ķermeņa apdegumus guva kāda 34 gadus veca sieviete.

Savukārt Kurzemē, alkohola reibumā zaudējot līdzsvaru, ugunskurā iekrita 59 gadus vecs vīrietis. Viņš slimnīcā nogādāts smagā stāvoklī ar 60% ķermeņa apdegumu.

Vidzemē, rokās uzliesmojot degšķidrumam, cieta 70 gadus veca sieviete. Mēģinot ar degšķidrumu aizdedzināt grilu, sieviete guva 60% ķermeņa apdegumu.

Kā katru gadu – ugunskuru un grilu tuvumā apdegumus Līgo vakarā guvuši arī bērni. Smagākais gadījums noticis Vidzemes pusē, kur, uzkrītot virsū karstam grilam, 18% ķermeņa virsmas apdegumu guva 2 gadus vecs bērns.

NMPD brigādes 23. jūnijā kopumā devās 1214 izsaukumos, no kuriem 317 gadījumi bija saistīti ar traumām. Lielākā daļa traumu vai nelaimes gadījumu notikuši, cilvēkiem esot alkohola reibumā.

Zemgalē 57 gadus vecs vīrietis alkohola reibumā zaudēja līdzsvaru un nokrita no kraujas. Vīrieti smagā stāvoklī ar vairāku ķermeņa daļu nopietniem ievainojumiem mediķi nogādāja slimnīcā.

Arī peldēšanās Pierīgas ūdenstilpnēs alkohola reibumā trīs gadījumos diemžēl beigusies ar cilvēku nāvi. Jūrā noslīkusi 28 gadus veca sieviete, dīķī noslīcis 38 gadus vecs vīrietis, bet ezerā bojā gājis 50 gadus vecs vīrietis. Visās šajās situācijās veicinošais faktors bija alkohola lietošana.

Šogad svētkos mediķu palīdzība cilvēkiem bijusi nepieciešama arī vētras un karstuma dēļ.

Ar pārkaršanu un karstuma dūrienu 23. jūnijā slimnīcā nogādāti 16 cilvēki. Visos gadījumos veselības problēmas radušās, jo cilvēki ilgstoši strādājuši vai uzturējušies saulē.

Vētras dēļ bojā gājis 46 gadus vecs vīrietis Zemgalē. Vīrietis svinējis svētkus un makšķerējis, kad negaisa laikā viņam virsū uzkrita liels koks, kurā iespēra zibens. Vīrietis nomira notikuma vietā līdz mediķu ierašanās brīdim, viņa traumas nebija savienojamas ar dzīvību.

Tāpat Vidzemē vētras laikā teltij uzkrita virsū koks. Cieta 11 gadus vecs bērns, kurš ar galvas traumu nogādāts slimnīcā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti