Dienas ziņas

Pazudusi Baltkrievijas opozīcijas līdere Marija Koļesņikova

Dienas ziņas

Pēc amonjaka noplūdes inspektori pārbauda uzņēmumu

Sēņojot atrod nesprāgušu kara lādiņu

Nesprāgušus kara lādiņus mežā nereti atrod sēņotāji un ogotāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Šogad būtiski audzis neitralizēto sprādzienbīstamo priekšmetu skaits, kas atrasti mežā. Lielu daļu no tiem atrod sēņotāji un ogotāji. Speciālisti uzsver, ka par katru atrasto šķietami bīstamo priekšmetu jāziņo Valsts policijai vai pa tālruni 112. Nupat sprādzienbīstams priekšmets atrasts arī mežā Rēzeknes novadā.

Citādāka nekā ierasti došanās pēc meža veltēm izvērtās kādam rēzeknietim. Līdzās meklētajām sēnēm uziets arī priekšmets, kādu līdz šim mežā vēl nav nācies sastapt. Par savu atradumu sēņotājs uzreiz ziņoja arī Valsts policijai.

“Redzēju, ka bija kaut kāds līdzīgs lādiņam. Ar kāju bišku parušināju, un viņš izgāja laukā. Nu, izskatās, ka nesprādzis kara laika lādiņš,” stāsta sēņotājs no Rēzeknes.

Šajā reizē atrasts sprādzienbīstams priekšmets –  nesprādzis vācu artilērijas lādiņš, kas saglabājies no Otrā pasaules kara laika. Lai iznestu bīstamo priekšmetu no meža, notikuma vietā ieradās nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti.

“Tiklīdz mēs esam sapratuši, kas konkrēti tas ir par lādiņu, tad mēs to transportējam uz drošu vietu. Un tad šajā drošajā vietā mēs arī to iznīcinām. Mēs esam saskaņojuši šīs drošās vietas ar “Latvijas Valsts mežiem”, kā arī ar pašvaldībām,” stāsta Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vada komandieris, virsleitnants Edgars Lemps.

Informācija par atrastajiem kara priekšmetiem un lādiņiem no iedzīvotājiem tiek saņemta bieži. Galvenokārt par tiem ziņo ogotāji, sēņotāji, lauksaimnieki, kā arī mežizstrādes darbinieki. Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti uzsver – gadījumā, ja mežā atrasts aizdomīgs priekšmets, nevajadzētu rīkoties pārgalvīgi, un svarīgi ir ievērot piesardzību.

“Nekādā gadījumā to neaiztieciet, nemēģiniet arī kustināt. Nedod Dievs, arī vēl izjaukt vai papētīt, kas tam iekšā. Apskatiet arī apkārtējo vidi, kas ir pie šī priekšmeta. Varbūt tur ir vairāki priekšmeti. Nākamais solis, ko jūs darāt, jūs nomarķējat šo vietu, lai pēc tam jūs spētu to atrast. Varbūt var kādu maisiņu piesiet pie zara. Tad jūs sazināties ar Valsts policiju,” norāda Lemps.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, neitralizēto sprādzienbīstamo priekšmetu skaits būtiski audzis. Pērn kopumā likvidēti aptuveni 6000 lādiņi. Šogad jau saņemti 885 izsaukumi un likvidēti teju 4000 lādiņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti