Nedziedināmi slimus cilvēkus aprūpēs mājās izmēģinājuma projektā Rīgā un Pierīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Labklājības ministrija (LM) un sociālais uzņēmums SIA “Hospiss Māja” 1. oktobrī uzsāk izmēģinājuma projektu par hospisa aprūpi mājās pilngadīgām personām un atbalstu viņu ģimenes locekļiem, informēja LM.

Projekta mērķis ir sniegt valsts finansētu starpdisciplināru pakalpojumu, apvienojot veselības, sociālo, psiholoģisko un garīgo aprūpi, ievērojot neārstējami slimā cilvēka un viņa ģimenes emocionālās, garīgās, fiziskās un sociālās vajadzības slimības laikā. Šādi organizēts pakalpojums dod iespēju paliatīvā aprūpē esošajam cilvēkam piedalīties savas personīgās dzīves vadīšanā un nodrošina iespējami labāko dzīves kvalitāti, līdz iestājas nāve.

Pakalpojums iekļauj arī atbalsta sniegšanu ģimenei gan hospisa aprūpes, gan sērošanas periodā pēc tuvinieka zaudēšanas.

Ministrija norādīja, ka līdz šim valsts finansēta hospisa aprūpe mājās Latvijā nav bijusi pieejama. Ar projekta īstenošanu nodibinājums “Hospiss LV” vēlas apliecināt starpdisciplināra un paliatīvā aprūpē esoša cilvēka un viņa ģimenes vajadzībām atbilstoša pakalpojuma nepieciešamību un nozīmi, tostarp Eiropas Savienības rekomendāciju ievērošanu hospisa aprūpes pakalpojuma  nodrošināšanā. 

No oktobra 15 mēnešus sociālais uzņēmums “Hospiss Māja” nodrošinās hospisa aprūpi vidēji desmit cilvēkiem mēnesī. Pakalpojumu sniegs klienta mājās, kas tiek aprīkotas ar nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu – funkcionālo gultu, pretizgulējumu matraci.

Cilvēku mājās aprūpēs komanda, kurā ietilpst sociālais darbinieks, aprūpētāji, paliatīvās aprūpes ārsts, māsa, kapelāns, psihoterapeits, fizioterapeits un citi speciālisti pēc vajadzības.

Pakalpojumam var pieteikties Rīgā vai Pierīgā dzīvojošas pilngadīgas personas, kurām ārstu konsīlijs, ārsts speciālists vai ģimenes ārsts ir rekomendējis hospisa aprūpi mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti