Aktuāli

Pētnieku komisijai šodien jāiesniedz VDK dokumentu publiskošanas ieteikumi

Aktuāli

Saeimas vides komisijā notiks darba grupas sanāksme par aleju izciršanu

NBS komandieris Leonīds Kalniņš par starptautisko militāro mācību "Saber Strike" norisi

NBS komandieris: Jāpiestrādā, lai ceļi būtu piemēroti ātrai bruņutehnikas pārvietošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijā jāpiestrādā, lai ceļi būtu piemēroti ātrai bruņojuma tehnikas pārvietošanai, intervijā Latvijas Radio teica Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Viņš teica, ka iepriekšējās militārās mācības parāda - ir jāpanāk, lai infrastruktūra atbilstu valsts aizsardzības nepieciešamībai.

"Problēmas nav saistītas ar bruņotajiem spēkiem vai vispār militāro jomu organizācijas iekšienē. Šie uzdevumi tiek izpildīti ļoti augstā kvalitātē. Galvenais, pie kā ir jāstrādā, un te ir gan Eiropas Savienībā, gan visā organizācijā kopā - tas ir infrastruktūras, komunikācijas piemērošana ātras bruņojuma tehnikas pārvietošanai," stāstīja Kalniņš.

Viņš atzina, ka daļa infrastruktūras atbilst bruņutehnikas vajadzībām, bet ir tādas vietas, "kur jāpiestrādā". Par to esot informēta valsts vadība.

Kalniņš norādīja, ka mācībās "Saber Strike 2018", kas sāksies 3.jūnijā, tiks pārbaudīta arī mobila ierašanās operācijas vidē.

KONTEKSTS:

Latvijas teritorijā līdz 15.jūnijam notiks ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības "Saber Strike 2018", kas risināsies desmit Latvijas pašvaldību teritorijā, kuru iedzīvotājiem jārēķinās ar ļoti lielu militāro spēku mobilitāti. 

Šīs būs vienas no lielākajām ASV organizētajām mācībām Eiropā. Tās notiks kopumā četrās valstīs - trīs Baltijas valstīs un Polijā, un tajās kopumā piedalīsies 18 000 karavīru no 19 valstīm. Mācībās Latvijā piedalīsies 3000 dalībnieku no Albānijas, ASV, Dānijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti