NA ministra amatam virzīs Indriksoni, Mūrnieci, Puntuli un Vitenbergu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Nacionālā apvienība (NA) valdes sēdē pirmdien vienbalsīgi nolēma par partijas ministru amatu kandidātiem virzīt Ilzi Indriksoni, Ināru Mūrnieci, Nauri Puntuli un Jāni Vitenbergu, informēja NA. Vitenbergam varētu uzticēt satiksmes jomas vadību.

Atbilstoši premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") priekšlikumam, NA tiktu uzticēta atbildība par ekonomikas, aizsardzības, kultūras un satiksmes jomām.

Partijā uzsvēra, ka tiks respektēts Kariņa aicinājums virzīt ministru amatiem tikai kandidātus, kas piedalījušies vēlēšanās un ievēlēti Saeimā. Tādējādi starp virzītājiem kandidātiem nav ilgstošā NA ministra Kaspara Gerharda vārda. Par to iepriekš daudz diskutēts, iesaistot arī zemkopības nozares organizācijas.

Par satiksmes ministru partija virzīs bijušo ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu, kurš Zemgales vēlēšanu apgabalā guvis augstāko vēlētāju atbalstu. Gerhards kļūs par ministrijas parlamentāro sekretāru. Gerhardam jau ir pieredze Satiksmes ministrijas vadībā.

Ekonomikas ministrijas vadību plānots uzticēt līdzšinējai ministrei Ilzei Indriksonei, kuras vadībā iesākti būtiski darbi, lai virzītos uz enerģētisko neatkarību no Krievijas, kā arī investīciju piesaistes jomā, veicinot uzņēmējdarbības attīstību. 

Arī kultūras ministra amatam partija virza esošo ministru, Nauri Puntuli, kas kultūras jomā panācis finansējumu jaunam, vēsturiski izglītojošam latviešu kino, Dziesmu un Deju svētku 150. gadskārtas norisēm, kā arī algu pieaugumam valsts kultūras iestāžu darbiniekiem.

Aizsardzības ministra amatam Nacionālā apvienība izvirzījusi Ināru Mūrnieci. Viņa iepriekš bijusi Saeimas priekšsēdētāja un ilgstoši strādājusi Nacionālās drošības padomē, kā arī Nacionālās drošības komisijā. 

KONTEKSTS:

Aptuveni mēnesi pēc 14. Saeimas vēlēšanām iespējamās nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) parakstīja sadarbības memorandu. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat JV piedāvāja atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet AS un NA – katrai pa četrām ministrijām. JV un NA paudušas gatavību turpināt darbu, bet vēl tika gaidīta atbilde no AS par viņiem piedāvāto atbildības jomu sadalījumu. Vēlāk panākta konceptuāla vienošanās par atbildības jomu sadali, un politiskie spēki ķērās klāt valdības deklarācijai, kurai iesniegts simtiem priekšlikumu.

22. novembrī Valsts prezidents Egils Levits parakstīja rīkojumu par valdības veidošanas uzticēšanu 14. Saeimā visvairāk balsu ieguvušās JV līderim Krišjānim Kariņam. Viņš ir pārliecināts, ka jau dažu nedēļu laikā spēs piedāvāt pilnu valdības sastāvu apstiprināšanai Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti