Dienas ziņas

Ar izslimošanu vēl nekas nebeidzas

Dienas ziņas

Ugunsgrēks RAKUS radījis sadūmojumu

Izbraukuma vakcinācija šonedēļ Bauskas novada pagastos

Mobilajā Covid-19 vakcinācijas punktā Bauskas novadā cilvēki par poti pārāk nepriecājas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Šonedēļ mobilais vakcinācijas punkts sāk izbraukumus ārpus pilsētām. Pirmdienas rītā medicīniskais treileris piestāja Bauskas novada Saulainē. Apmēram desmit cilvēku garajā rindā gan lielākoties stāvēja baušķenieki un lauksaimnieki no attālākajiem pagastiem, kuriem motivācija vakcinēties pret Covid-19 esot krietni mazāka nekā pilsētniekiem.

Pilnībā pret Covid-19 vakcinēto statistikas karte rāda, ka Zemgalē vismazāk vakcinēto ir līdzšinējos Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novados. Šonedēļ pavērusies iespēja poti saņemt  arī turpat pagastā. 

"Teorētiski man gandrīz visi radi ir vakcinēti. Viens laikam nav.

Man kaut kā laika nebija, nebija tik aktuāli.

Visu laiku pa darbu, nebija tādas iespējas. Es tā kā gribēju šonedēļ, un tad pavērās iespēja, ka te uz vietas, un tad es uzreiz sapratu, ka vajag," stāstīja Saulaines iedzīvotājs Kristaps.

Lielākoties gan rindu pie medicīniskā treilera Saulainē veidoja baušķenieki un attālāku pagastu ļaudis, kuru acīs prieka par iespēju mazināt risku saslimt ar Covid-19 nebija.

Baušķenieks Guntars pastāstīja, ka vakcinēsies pret Covid-19, jo to prasa darba vietā. Atbildot uz to, kāpēc pašam negribas vakcinēties, viņš sacīja: "Nezinu."

Arī Gailīšu pagasta iedzīvotājs Anatolijs potēties bija ieradies, jo "dzīve piespiedusi". "Nevar veikalos ieiet, neko. Vajag kaut kādus instrumentus nopirkt. Nevar ieiet, nelaiž. Tāpēc arī jāvakcinējas. Citādi es nevakcinētos, jo es jūtos labi, un man nekas nekaiš," sacīja vīrietis. Viņš arī līdz galam neticot, ka vakcīna pret Covid-19 var pasargāt.

Līdzās busiņam rosījās lapu vācēji. Viņi pastāstīja, ka esot tehnikuma darbinieki, bet vajadzības stāvēt rindā gan neesot, jo pienākumu pret sevi un sabiedrību jau sen esot izpildījuši.

Kandavas tehnikuma teritoriālā struktūrvienība Saulainē ir viens no lielākajiem darba devējiem, un vadītāja Iveta Leitlante priecīgi pastāstīja, ka 100% darbinieku ir vakcinējušies.

"Tā motivācija, īpaši lauku cilvēkiem, nāk pamazām klāt. Daudz vairāk pilsētnieki saprot to labumu un novērtē iespējas, ko tas dod," izteicās Leitlante.

Piemērs tam, ka lauksaimniekiem vakcinācija īpaši neinteresē, ir kāds Mežotnes pagasta zemnieks, kurš, lai arī ir pagalam pikts, bet ieradies saņemt poti.

"Kam man viņa laukos vajadzīga, ja es esmu zemnieks.

Laukos lielākā daļa nav potēti. Valdība solīja brīvu potēšanu. Brauciet tie, kuri grib ceļot un pa lielveikaliem staigāt un nezin ko darīt. Laukos cilvēki strādā," sašutumu izteica zemnieks Juris.

Kandavas tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības vadītāja Leitlante cer, ka lauku iedzīvotāji drīz sapratīs, ka "visi esam viena sabiedrības daļa, un visiem ir jādara tas, kas ir jādara".

Šonedēļ mobilās vakcinācijas punktā bez iepriekšēja pieraksta vakcinēties ar "Pfizer" un "Jannssen" vakcīnām iedzīvotāji varēs 20 Bauskas novada pagastos.

KONTEKSTS:

Turpinoties augstam pieprasījumam pēc vakcinācijas pret Covid-19, tiek paplašināts vakcinācijas pakalpojumu pieejamības klāsts: šonedēļ sāk darboties jauni vakcinācijas centri reģionos, paplašinās izbraukumu vakcināciju skaits, atveras jauni vakcinācijas punkti Rīgā. Vakcinācijas pakalpojumu kapacitāte ir līdz 100 000 vakcinācijas faktiem nedēļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti