Vakcinācijas pret Covid-19 iespējas šonedēļ paplašina gan Rīgā, gan reģionos

Turpinoties augstam pieprasījumam pēc vakcinācijas pret Covid-19, tiek paplašināts vakcinācijas pakalpojumu pieejamības klāsts: šonedēļ sāk darboties jauni vakcinācijas centri reģionos, paplašinās izbraukumu vakcināciju skaits, atveras jauni vakcinācijas punkti Rīgā. Vakcinācijas pakalpojumu kapacitāte ir līdz 100 000 vakcinācijas faktiem nedēļā, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).

Vakcinācija centri

Tiek atvērti trīs vakcinācijas centri reģionos:

  • Talsu novada pašvaldības administratīvajā ēkā vakcīnas pret Covid-19 varēs saņemt no pirmdienas līdz sestdienai no plkst.9 līdz 19,
  • Aizkraukles 1. vidusskolas stadiona ēkā no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst.9 līdz 18, piektdienās no plkst.10 līdz 18.
  • No 28. oktobra sāks darboties vakcinācijas centrs Salaspils Sporta namā.

Turpina daboties trīs lielie centri Rīgā: Ķīpsalā, "Atta" centrā un "Rimi" Olimpiskajā centrā (Grostonas ielā; visiem klientiem, kas dodas saņemt vakcīnu, viena stunda auto novietošanai stāvvietā bez maksas), kuru darba laiks ir no 9 līdz 20, kā arī vakcinācijas centri Daugavpils olimpiskajā centrā, Jelgavā Zemgales olimpiskajā centrā, Madonas Sporta centrā, Alūksnes Kultūras centrā, Tukuma Kultūras nama un Liepājas Latviešu biedrības namā. 

Kopumā no šīs nedēļas Latvijā darbosies 12 vakcinācijas centri, kuros vakcinācija notiek gan pēc pieraksta, gan pēc dzīvās rindas principa.

Izbraukumu vakcinācija

No pirmdienas Zemgalē vakcīnu pret Covid-19 varēs saņemt "Veselības centru apvienības" (VCA) speciāli aprīkotajā mobilajā vakcinācijas punktā. Sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību nedēļas laikā mobilais vakcinācijas punkts dosies uz 21 Bauskas novada pagastu: Rundāles, Svitenes, Viesturu, Mežotnes, Bārbeles, Skaistkalnes, Kurmenes, Vecumnieku, Stelpes, Valles, Iecavas, Codes, Dāviņu, Gailīšu, Īslīces, Vecsaules, Caraukstes un Brunavas. Vakcinācijas notiek pēc dzīvās rindas principa.

Turpināsies izbraukuma vakcinācija Latgales novadu pagastos, kuros ir zemi vakcinācijas rādītāji.

Rīgas apkaimēs turpina kursēt trīs speciāli aprīkoti vakcīnbuss. Katrs no autobusiem vienā un tajā pašā nedēļas dienā un vienā un tajā pašā laikā 3 līdz 4 stundas tiek sniedz vakcinācijas pakalpojums.

Jauni vakcinācijas punkti Rīgā

No otrdienas, 26. oktobra, Rīgas autoostas otrā stāva uzgaidāmajā zālē arī atvērts vēl viens vakcinācijas punkts, kurš darbosies otrdienās, piektdienās, sestdienās no plkst. 9 līdz 18.

Šonedēļ sāks darboties vakcinācijas punkti arī Rīgas apkaimju daudzdzīvokļu namu tuvumā, tā nodrošinot vakcināciju pēc iespējas tuvāk galvaspilsētas iedzīvotāju ikdienas gaitām. Kā pirmais šāds vakcinācijas punkts īpaši aprīkotā konteinerī tiks izvietots Bolderājā (darbību uzsāk šīsdienas pēcpusdienā; darba laiks turpmāk – no plkst. 9 līdz 19) Gobas un Lemešu ielas krustojumā. Plānots, ka Rīgā tiks izvietoti kopumā 8 šādi vakcinācijas punkti Rīgas apkaimēs. Vakcinācija šajos punktos notiks pēc dzīvās rindas principa.

Citas vakcinācijas pakalpojumu saņemšanas iespējas

Vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotāji var saņemt pie saviem ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēs (informācija par visiem 923 vakcinācijas kabinetiem Latvijā atrodas šeit), kā arī vakcinācijas punktos tirdzniecības centros (darba laiki atrodami šeit).

Pieteikšanās vakcinācijai pret Covid-19

  1. Pie sava ģimenes ārsta (pēc pieraksta)
  2. Ārstniecības iestādēs – vakcinācijas kabinetu saraksts un karte (pēc pieraksta)
  3. Zvanot vakcinācijas informatīvajam tālrunim 8989
  4. Portālā manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit. Latvijā ir pietiekams vakcīnu skaits, lai vakcīnas pret Covid-19 saņemtu ikviens, kas pieņēmis lēmumu vakcinēties. Vakcīna ir efektīvs veids, kā pasargāt sevi un apkārtējos, norādīja NVD.

Lai mudinātu riska grupās esošus cilvēkus vakcinēties pret Covid-19, ģimenes ārstiem uzdots pienākums apzvanīt savās praksēs esošus nevakcinētos seniorus. Šajā procesā iesaistījies arī veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"), sazvanot 12 seniorus, no kuriem divi gan atteicās no piedāvātās potes, tviterī ziņo pats politiķis.

 

 

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt