Ministrs: Policijas informācija liecina par tīšu dedzināšanu atkritumu glabātavā Jūrmalā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 9 mēnešiem.

Ugunsgrēks nelikumīgajā atkritumu glabātuvē Slokā, Jūrmalā, bija tīši izraisīts, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība), atsaucoties uz policijas sniegto informāciju.

“Tas viennozīmīgi bijis noziedzīgs nodarījums, ka šāda lieta[atkritumu glabātuve] ir izveidota. Bez likumīga pamata. Līdz 15.jūnijam viņam bija uzdots visus atkritumus izvest. 18.jūnijā notika tīša dedzināšana,” sacīja ministrs, apliecinot, ka informācija par tīšu dedzināšanu saņemta no policijas.

Viņš arī norādīja, ka saistībā ar ugunsgrēku ierosināts kriminālprocess par četriem pantiem: gan par vides, gan gaisa piesārņošanu, gan par tīšu mantas bojāšanu, gan arī par atkritumu aprites likuma neievērošanu.

Savukārt Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska, atsaucoties uz lietas izmeklētājas teikto, apgalvoja,

ka pagaidām nav iegūti pārliecinoši pierādījumi par ļaunprātīgu atkritumu krāvumu aizdedzināšanu Jūrmalā.

Tomēr policijai vēl nav arī pārliecības, ka tas tā nav bijis.

Savukārt Valsts vides dienestā vēlāk informēja, ka 20.jūnijā Valsts policijas Kriminālpolicijas Galvenās pārvaldes pārstāve Inga Brenarde, tiekoties ar dienesta pārstāvjiem, esot informējusi, ka Ventspils ielā 47 notikusi nelikumīgi uzglabāto atkritumu ļaunprātīga dedzināšana un

degšana vienlaikus ir sākusies vairākās vietās.

Valsts policijas pārstāve esot norādījusi, ka šī informācija būtu klasificējama kā izmeklēšanas interesēs neizpaužama.

Ziņots, ka 18. jūnijā Jūrmalā izcēlās ugunsgrēks nelegālajā atkritumu glabātavā. Cietušo ugunsgrēkā nebija. Nodegušajā Jūrmalas atkritumu glabātavā ir atrasti arī bīstamie atkritumi, piemēram, baterijas, aerosola pudeles un elektrības vadi. Vides dienests lēš, ka ugunsgrēkam būs ilgtermiņa ietekme uz gruntsūdeņiem.

Firma - atkritumu īpašniece savu vainu notikušajā nesaskata.  Uzņēmums "Prima M", kas saimnieko šajā teritorijā, atteicies to attīrīt.

Atkritumu izvešana no nelegālās novietnes, kā arī to šķirošana, nodošana utilizācijai un pagaidu uzglabāšana uzticēta SIA “Clean R”. Trīs uzņēmumu konkurencē tās piedāvājums bijis lētākais – 50 eiro par tonnas likvidēšanu jeb 700 tūkstoši eiro par visiem atkritumiem, kas tur vēl palikuši.

Taujāts par iespēju piedzīt valsts iztērētos līdzekļus Gerhards intervijā Latvija Radio norādīja, ka šajā lietā iesaistīto personu loks ir ļoti plašs, tomēr atsevišķus iesaistītos varētu saukt pie atbildības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti