Rīta Panorāma

Ko studēt un kādas profesijas nākotnē būs pieprasītas?

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Sarmīti Veidi

Telefonintervija ar veselības ministri Andu Čakšu

Ministre: Palielinot ģimenes ārstu algas, jāaug arī darba kvalitātei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valdība meklēs iespējas vienoties ar ģimenes ārstiem un palielināt atalgojumu, bet tad ir jāpalielinās arī ārstu darba kvalitātei, kas šobrīd ne vienmēr atbilst noteiktajām prasībām, intervijā raidījumā „Rīta Panorāma” norādīja veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienības izvirzītā).

„Pilnībā piekrītu par atalgojuma pieauguma nepieciešamību ģimenes ārstiem. Ja iegūstam papildu finansējumu veselības nozarei, ir jāpieaug atalgojumam, bet, ja runā par lielāku atalgojumu, ir jārunā arī par ģimenes ārstu darba kvalitāti. Un šobrīd kvalitātes standartus izpilda ļoti neliels skaits ģimenes ārstu,” norādīja Čakša.

Ministre uzsver, ka ģimenes ārsti nepilda vairākas prasības, ieskaitot līguma slēgšanu ar e-veselības sistēmu. Čakša norādīja, ka Ministru kabineta noteikumi paredz ārstiem pāriet uz elektroniskajām sistēmām, „tā ir normāla prasība šodienas ģimenes ārstam”. Līdz šim tikai 17% ģimenes ārstu ir noslēguši līgumu par e-veselības sistēmas izmantošanu.

Vairums ārstu to vienkārši ignorējot un apgalvojot, ka sistēma nedarbojas. Ministre gan norādīja, ka problēmas sistēmā var atrisināt tikai tad, ja ārsti iesaistās un uz nepilnībām norāda, bet pašreiz tas darīts netiek. Viņasprāt, ārstiem pašiem jānāk pretī un 21.gadsimtā jāpievienojas tehnoloģiju laikmetam.

"Tas ir progress un nevar slēpties aiz kaut kādiem veciem uzskatiem," raidījumā "Rīta Panorāma" teica premjerministrs Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība), "šajā punktā neesam gatavi piekāpties."

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide norādīja, ka ģimenes ārsti arvien nav apmierināti ar e-veselības sistēmu, kas ārstiem pēc diviem mēnešiem būs jālieto obligāti, jo tā arvien ir "vāja" un neefektīva.

Savukārt  atalgojums ir jāpalielina visiem ārstiem – arī tiem, kuriem ir ļoti daudz pacientu un atalgojums ir pieklājīgs. „Palielināt atalgojumu - tas attiecas uz visiem ārstiem, jo tiem, kuriem ir daudz pacientu, ir ne tikai lielāks atalgojums, bet arī lielāks darba apjoms un virsstundas. Pēc jaunajām reformām ir palielināts ģimenes ārsta darba apjoms,” sacīja Veide.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti