Kultūras ziņas

Melbārde: Nevaram risināt vairākus sasāpējušus jautājumus

Kultūras ziņas

Jaņa Rozentāla gleznas Liepājas muzejā

Mežaparka estrādē iebetonē vēstījumu nākotnei

Mežaparka Lielās estrādes pamatos iebetonē vēstījumu nākotnei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 4 mēnešiem.

Trešdien, 16. janvārī, Mežaparka topošās Lielās estrādes pamatos svinīgi tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Patlaban Lielās estrādes jaunās skatuves vietā notiek būvdarbi. Pirmo kārtu iecerēts pabeigt īsi pirms Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2020. gadā.

Mežaparka Lielās estrādes pamatos, klātesot atbildīgajām amatpersonām un Dziesmu svētku virsdiriģentiem, svinīgi tika iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm. Dzejnieces Ineses Zanderes eseja, līmeņrādis, diriģenta zizlis, Rīgas pilsētas zīmogs, īpaši veidotas medaļas un šīs dienas laikraksts – tā ir tikai daļa no priekšmetiem, kas tika ievietoti laika kapsulā. Arī Latvijas Televīzijā iemūžinātais simtgades Dziesmu svētku noslēguma koncerta ieraksts tika noglabāts zem Lielās estrādes pamatiem.

“Cilvēkiem jau pārvākties vienmēr ir gan priecīgi, gan bēdīgi. Man tās pirmās sajūtas, protams, tādas skumjas. Neviltotas, jo tas ir ļoti dīvaini un sirreāli, ka tā vieta tukša kādu brīdi. Ar to līdz mirklim, kad taps jaunā estrāde, ir jāsadzīvo,” saka diriģents Mārtiņš Klišāns.

“Tas ir liels notikums, kad vecais, labi nokalpojušais tiek mainīts un veidojas kaut kas jauns. Rainis teica – pastāvēs, kas pārvērtīsies!” saka arhitekts Austris Mailītis.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas darbi tika uzsākti 2016. gadā, un tie sadalīti trīs kārtās. Pērn ekspluatācijā tika nodots skatītāju laukums.

Būvniecības otrā kārta paredz nodrošināt Skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020. gadā. Iecerēts pabeigt pašas estrādes izbūvi, kas būšot pasaulē lielākā kora tribīne. Tajā vienlaikus varēs atrasties 13 000 koristi.

“Visi pāļi ir iedzīti. Sākam betonēt, un kapsula, pamatakmens ir tam pierādījums. Es gribu apliecināt, apsolīt no pasūtītājiem un visas projektu vadības komandas, ka 2020. gada 18. jūnijā plkst. 11.00 mēs stāvēsim šeit ar jums un noziņosim, ka ēka ir nodota ekspluatācijā,” solīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”).

Pārbūves projekta pirmajā posmā paredzēts pārbūvēt skatuvi un dziedātāju tribīnes, kā arī uzstādīt, piemēram, akustikas paneļus. Šim nolūkam nepieciešams 41 miljons eiro, ko Rīgas dome plāno aizņemties no Valsts kases. Savukārt projekta otrajā posmā paredzēts estrādi labiekārtot, un labiekārtošanai nepieciešami vēl 22 miljoni eiro.

Mežaparka Lielās estrādes būvdarbu noslēdzošo kārtu plānots pabeigt līdz 2023. gadam, kad Dziesmu un deju svētki atzīmēs 150. gadadienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti