Panorāma

Par naidīgiem komentāriem internetā – brīvības atņemšana

Panorāma

Panorāma

Par pusaudzes piekaušanu Jelgavā sāks kriminālprocesu

Meitenes piekaušanas lietā Jelgavā tomēr sāks kriminālprocesu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lietā par pusaudzes piekaušanu Jelgavā administratīvais process tomēr tiks pārkvalificēts par kriminālprocesu. Tā lēmusi Ģenerālprokuratūra. Kā zināms, piekautās meitenes juridiskais pārstāvis iepriekšējo Valsts policijas lēmumu neuzsākt kriminālprocesu bija nolēmis pārsūdzēt.

Pārsūdzību izvērtēja Ģenerālprokuratūras Pirmstiesas kriminālprocesa nodaļa un pieņēma lēmumu par lietas pārkvalifikāciju uz kriminālprocesu par iespējamām huligāniskām darbībām, kā arī nosūtīja izmeklēšanas veikšanai Valsts policijai.

"Kas manā ieskatā nepārprotami norāda, ka policijas veiktās darbības nebija pilnīgas objektīvas ziņu iegūšanas kontekstā, līdz ar to, kā jau minēju, kriminālprocess ir uzsākts un šobrīd gan cietušās pārstāvji, gan cietusī, gan arī es kā juridiskās palīdzības sniedzējs ceram uz objektīvu izmeklēšanu un uz taisnīgu krimināltiesisko attiecību noregulējumu šajā kriminālprocesā," sacīja meitenes pārstāvis Rihards Poļaks.

Valsts policija šo lēmumu līdz pēcpusdienai vēl nebija saņēmusi, tāpēc to nekomentēja.

KONTEKSTS:

Sabiedrībā plašu rezonansi guvis kāds video, kurā redzams, kā pusaudze piekauj par sevi trīs gadus jaunāku meiteni. Video, kuru filmējuši citi jaunieši, redzams, ka pusaudze sper ar kāju jaunākai meitenei pa galvu. Tikmēr policija nodarītos miesas bojājumus atzina par maznozīmīgiem, līdz ar to uzsākto administratīvo procesu neesot pamata pārkvalificēt par kriminālprocesu.

Tikmēr Jelgavā piekautās meitenes ģimene plānoja pārsūdzēt Valsts policijas lēmumu neuzsākt kriminālprocesu par notikušo jauniešu starpā. Ģimene neguva pārliecību, ka pusaudze, kura piekāva par sevi jaunāku meiteni, apzinājusies nodarījumu un to neatkārtos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti