Panorāma

Panorāma

Panorāma

Varmākam ir jāapzinās rīcības sekas

Pārsūdzēs Valsts policijas lēmumu nesākt kriminālprocesu

Jelgavā piekautās meitenes ģimene pārsūdzēs lēmumu nesākt kriminālprocesu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Jelgavā piekautās meitenes ģimene plāno pārsūdzēt Valsts policijas lēmumu neuzsākt kriminālprocesu par notikušo jauniešu starpā. Ģimene nav guvusi pārliecību, ka pusaudze, kura piekāva par sevi jaunāku meiteni, ir apzinājusies nodarījumu un to neatkārtos.

Šajā nedēļas nogalē cietušās meitenes mamma saņēma video, kurā redzams, ka vardarbība pret viņas meitu bija ilgstošāka, nekā sākotnēji domāts. Mamma kopā ar juristu video ierakstā saskaitīja, ka uzbrucēja iesit 17 reizes, kā arī sasit meitenes mobilo telefonu.

Tāpēc ģimene nolēmusi pārsūdzēt Valsts policijas lēmumu neuzsākt kriminālprocesu.

"Mēs to tuvākajā laikā arī pārsūdzēsim, jo saskatām noziedzīga nodarījuma pazīmes, respektīvi, huligānismu. Nav noskaidroti arī ļoti daudzi būtiski apstākļi, tostarp arī cietušajai piederošas mantas bojāšana, kas vispār ir atstāta bez jebkādas ievērības," norādīja cietušās ģimenes aizstāvis Rihards Poļaks.

"Es nevaru vienkārši pieļaut to, ka tas tiek atstāts, lai cieš atkal kāda bērns. Tādēļ ar jūsu palīdzību es lūdzu šo jautājumu viņam, kā saka, sekot līdzi, lai neciestu vairāk bērnu. Jauniešiem ir jābūt kaut kādiem rāmjiem, ko viņi drīkst un ko viņi nedrīkst," sacīja cietušās meitenes mamma Laura.

Zināms, ka uzbrukumu pusaudzei klātienē vēroja vismaz 10 citi pusaudži. Ģimene arī lūdz atsaukties notikušā aculieciniekus.

KONTEKSTS:

Sabiedrībā plašu rezonansi guvis kāds video, kurā redzams, kā pusaudze piekauj par sevi trīs gadus jaunāku meiteni. Video, kuru filmējuši citi jaunieši, redzams, ka pusaudze sper ar kāju jaunākai meitenei pa galvu.

Tikmēr policija nodarītos miesas bojājumus atzina par maznozīmīgiem, līdz ar to uzsākto administratīvo procesu neesot pamata pārkvalificēt par kriminālprocesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti