Mediķu arodbiedrība pēc otrā brīdinājuma streika: Valdība mūs nav sadzirdējusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pēc otrā brīdinājuma streika secinājusi, ka valdība mediķu prasības nav sadzirdējusi. Tā Latvijas Radio intervijā sacīja LVSADA priekšsēdētāja vietniece un streika komitejas priekšsēdētāja Līga Bāriņa.

Arodbiedrības pārstāve norādīja, ka pēc brīdinājuma streika jūlijā un tagad sptembrī LVSADA secinājusi – mediķu prasības nav sadzirdētas ne ministrijas, ne Ministru kabineta līmenī. 

Bāriņa atkārtoti atzīmēja, ka nozares atbildīgā ministrija nav aicinājusi arodbiedrību uz sarunām par streika prasību izpildi, bet tā vietā rīkojusi sarunas ar nozares organizācijām par mediķu atalgojuma modeli.

Vienlaikus Bāriņa sacīja, ka LVSADA padome pārrunās turpmāko rīcību, atzīstot, ka arodbiedrības turpmākā rīcība būs atkarīga no 14. Saeimas vēlēsanu iznākuma un jaunās valdības. 

Tomēr Bāriņa neizslēdza, ka arī nākotnē iespējami arodbiedrības rīkoti streiki un protesti. Viņa pauda, ka pirmajā brīdinājuma streikā piedalījās ap 100 dalībnieku, otrajā – jau trīsreiz vairāk, tāpēc potenciālajās akcijās varētu piedalīties vēl vairāk dalībnieku.

KONTEKSTS:

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) nolēma brīdinājuma streiku rīkot 27. un 28. septembrī. Vienlaikus ar streiku otrdien pie Ministru kabineta notika pikets.

LVSADA pērn 23. augustā VM iesniedza divas streika prasības, prasot palielināt darba samaksu veselības jomā strādājošajiem. Šāds solis sperts, jo arodbiedrībā uzskatīja, ka nav izdevies novērst ministrijas diskriminējošu attieksmi pret mazāk atalgotajiem veselības aprūpes nozares darbiniekiem. Tādēļ tā prasīja paaugstināt vidējo darba samaksu atbalsta personālam, kas nav ārstniecības personas, katru gadu par 5% līdz 2024. gadam. Savukārt otra prasība bija paaugstināt vidējo darba samaksu ārstniecības personām katru gadu par 10% līdz 2024. gadam.

LVSADA norādīja, ka, lai mediķu darba samaksa augtu līdzvērtīgi darba samaksas pieaugumam valstī, vajadzīgi ne mazāk kā 75 miljoni eiro. Arodbiedrība sarunās ar VM panāca konceptuālu vienošanos, ka 2022. gadā tiek palielināta vidējā darba samaksa tarifu daļā par 10% visām ārstniecības personām. Tomēr valdība nākamā gada budžetā lēma ārstniecības personu darba samaksas pieaugumam atvēlēt 35 miljonus eiro. Tādēļ arodbiedrība pieņēma lēmumu rīkot veselības nozares brīdinājuma streiku un protesta akciju pie VM ēkas 27. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti