Dienas ziņas

GNP atjaunotas retas dabas teritorijas

Dienas ziņas

Latviskuma meklējumos pie Sventājas latviešiem

Madlienas kultūras namam 50. jubileja

Madlienas kultūras nams atzīmē 50.jubileju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ogres novada Madlienas pagasts savulaik bija viens no pirmajiem, kur tika uzcelts liels un moderns lauku kultūras nams Latvijā. Atzīmējot tā pusgadsimta jubileju, madlienieši ar lepnumu var teikt, ka kultūras nama durvis nav bijušas aizvērtas ne dienu.

Madlienas kultūras nama vēsture aizsākās pirms pusgadsimta, un gandrīz visu šo laiku šeit bijusi Pārsla Jēkabsone jeb Pārsliņa, kā viņu mīļi sauc  pašdarbnieki. Trīsdesmit divus gadus viņa vadījusi kultūras namu, bet tagad  māca dziedāt senioriem.

Lielākais prieks Pārslai ir par cilvēkiem - gan tiem, kuri piedalījās un piedalās pašdarbības kolektīvos, gan tiem, kuri apmeklē pasākumus, bet kā grūtākais un apnicīgākais atmiņā palikušas nebeidzamās atskaites un pārbaudes.

Tolaik bija jāraksta plāni, bija tematiskie pasākumi, mutvārdu žurnāli un vajadzēja arī piecgades plānu, atceras Pārsla.

Un lai gan šodien iedzīvotāju skaits sarucis, lielais nams joprojām ir piepildīts. Šodien šeit darbojas astoņi pašdarbības kolektīvi. Amatierteātra režisors, profesionāls aktieris Didzis Cauka uzsver, ka galvenais uzdevums ir ieaudzināt patriotismu.

Esam pieraduši teikt, ka lauku publikai jau vajag tikai vienkāršas, lētas un smukas komēdijas un neko vairāk, saka Cauka, taču viņš uzsvēra, ka tās ir muļķības. "Jūs redzēsiet, ja mēs neesam iznīcināti ne vācu, ne zviedru, ne poļu, ne krievu ielenkumā un okupācijā, mūs neiznīcinās neviens. Mēs esam sakalti stingri, un atgriezīsies tie, kam būs jāatgriežas, un tie, kuri neatgriezīsies... varbūt, ka tā arī pareizi ir," viņš sacīja.

Par to, ka šī nama durvis nebūs slēgtas arī vēl pēc daudziem gadu desmitiem, liecina bērnu deju kolektīvs, kurā darbojas piecas vecuma grupas, un paši mazākie sasnieguši vien bērnudārznieku vecumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti