Dienas ziņas

"Dod pieci!" atbalstīs Ukrainas kara bērnus Latvijā

Dienas ziņas

Apzagti Ukrainai paredzētie auto

Lūdz ziedot šķīstošo kafiju un ar karstu ūdeni aplejamu pārtiku

Lūdz ziedot pārtiku Krievijas–Latvijas robežu šķērsojušajiem Ukrainas bēgļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai Ukrainas bēgļi, kas cauri Krievijai nonāk Latvijā, varētu sasildīties un ko uzēst robežkontroles punktā "Grebņeva", aicina ziedot šķīstošo kafiju un pārtiku, kuras gatavošanai nav vajadzīgs nekas vairāk par karstu ūdeni.

Ukrainas kara bēgļiem, kas šķērso Krievijas–Latvijas robežu robežkontroles punktā "Grebņeva", nākas salt bez kārtīgas pajumtes uz robežas.

Tikai pēc brīvprātīgo iesaistes bēgļi, kuri dienām ilgi pavadījuši vējā un lietū un ir pratināti Krievijas robežkontroles punktā, pārnākot Latvijas pusē, saņem vismaz sausas drēbes un siltu tēju. Biedrība "Tavi draugi" darbojas robežpunktā un aicina atbalstīt šos cilvēkus.

Vislabākais ziedojums ir ēdiens un dzēriens, ko iespējams pagatavot, vienkārši to aplejot ar karstu ūdeni. Tā ir vienīgā lieta, kas pieejama uz robežas.

"Mēs tiešām palīdzam cilvēkiem sasildīties. Galvenais ir tēja un kafija, šķīstošā kafija, ko var uzdzert, ātri pagatavojams ēdiens, uzkodiņa; tur nav plīts. No higiēnas precēm – pamperi, mitrās salvetes," pastāstīja biedrības "Tavi draugi" brīvprātīgā Iriša Mogira.

Ziedojumus var nogādāt Rīgā, Ventspils ielā 50, kur brīvprātīgie katru dienu veido pakas un tās nogādā tieši uz robežu. Tur izveidota neliela telts un treileris, kurā cilvēki, kas dienām ilgi pavadījuši Krievijas pusē, var saņemt sausas drēbes un sasildīties ar kādu dzērienu vai zupu.

Lielākā daļa šo bēgļu no Ukrainas nepaliek Latvijā, bet dodas tālāk uz Poliju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti