LTV būs skatāmas noslēdzošās vēlēšanu debates un diskusijas par vēlēšanu rezultātiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Latvijas Televīzijā (LTV) dienu pirms 14. Saeimas vēlēšanām gaidāma ekspertu diskusija un noslēdzošās debates "Izvēlies nākotni!" ar deputāta amata kandidātiem. 1. oktobrī – ziņu speciālizlaidumi un vēlēšanu nakts diskusijas, 2. oktobrī – "Rīta Panorāmas" speciālizlaidums un diskusija par 14. Saeimas vēlēšanu rezultātiem, informēja LTV.

Vēlēšanu priekšvakarā piektdien, 30. septembrī, plkst. 18.50 LTV1 un REplay.lv Anete Bērtule vadīs "Izvēlies nākotni!" ekspertu diskusiju.

"Uzsverot katras balss nozīmi, piedāvāsim ekspertu diskusiju, kurā analizēsim populārāko partiju prioritātes un piedāvājumu pirms 14. Saeimas vēlēšanām. Kā vēlētājiem neuzkāpt uz "kā var nesolīt" grābekļa un panākt, ka Saeimā ievēlam cilvēkus, kuriem patiesi rūp Latvijas valsts attīstība un nākotne," stāsta LTV Ziņu dienesta galvenā redaktore Dagnija Neimane-Vēvere.

Savukārt plkst. 20.50 Jāņa Dombura vadībā notiks 14. Saeimas deputāta amata kandidātu fināla debates. Tās ietvers pārnozaru tematiku saistībā ar Latvijas nākotni un politisko spēku politiskos piedāvājumus par to. Tematikas pamatvirzieni: valsts attīstība, budžets, pārvaldība, demokrātija un demogrāfija. Šajās debatēs politiskais spēks deleģē vienu no līderiem, kurš kandidē 14. Saeimas vēlēšanās un kuru uzskata par atbilstošāko dalībai priekšvēlēšanu posma noslēguma debatēs, lai vispilnvērtīgāk pārstāvētu sava politiskā spēka pozīcijas iepretim konkurentiem.

"Pirmkārt, pēc tematiskajām debatēm fināla debatēs būs iespējams vērtēt, ciktāl katra politiskā spēka redzējums ir ne vien dažādu solījumu virtene, bet arī konsekvents starp dažādām nozarēm, un vai tajā ir skaidras prioritātes. Otrkārt, šīs debates ir vēl viens palīgs vēlētājiem izlemt vai pārdomāt tieši vēlēšanu priekšvakarā. Bet tā ir gan iespēja, gan risks –, manuprāt, tad īpaši jāaizdomājas, vai līderu, kuri pēdējā vakarā cenšas "vispareizāk" vai "vispārliecinošāk" runāt, vārdi nav īpaši atšķirīgi no līdzšinējiem darbiem. Jo, protams, vēlēšanas ir gan par vārdiem, gan darbiem," norāda noslēdzošo priekšvēlēšanu debašu "Izvēlies nākotni!" vadītājs Jānis Domburs.

Vēlēšanu dienā 1. oktobrī LTV Ziņu dienests piedāvās plašu informāciju par aktuālajām norisēm – "Rīta Panorāmas" speciālizlaidumā plkst. 8.00 un ziņu speciālizlaidumos plkst. 12.00 un 15.00.

Noslēdzoties 14. Saeimas vēlēšanām un iecirkņu durvīm aizveroties, "Panorāmā" jau no plkst. 19.55 būs iespēja sagaidīt pirmos vēlētāju aptauju datus.

Pēc "Panorāmas" plkst. 21.05 – "Izvēlies nākotni! Vēlēšanu nakts" tiešraide. Anete Bērtule un Gundars Rēders kopā ar partiju līderiem, deputāta amata kandidātiem un ekspertiem analizēs vēlētāju aptauju datus, diskutēs par iespējamo Saeimas un koalīcijas sastāvu. LTV Ziņu dienesta reportieri viesosies pie partijām, lai parādītu, kādā atmosfērā tiek sagaidīti vēlēšanu rezultāti un kā partijas tos vērtē. Jaunākos datus vakara gaitā apkopos Jānis Geste, bet skatītāju viedokļiem sociālajos medijos sekos Toms Bricis.

Pēcvēlēšanu rītā plkst. 8.00 būs vērojams "Rīta Panorāmas" speciālizlaidums.

14. Saeimas vēlēšanu rezultātu iztirzāšana turpināsies svētdien, 2. oktobrī, plkst. 18.30, kad uz studiju tiks aicināti visu Saeimā iekļuvušo politisko spēku pārstāvji, lai diskutētu par iespējamiem koalīcijas veidošanas variantiem, kā arī jaunievēlētā parlamenta uzdevumiem. Diskusiju vadīs Jānis Domburs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti