LTRK uzstāj uz tirdzniecības centru darbu arī brīvdienās; gatavi prasīt Pavļuta demisiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Uzņēmēju biedrības – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) – padome vienojās, ka gadījumā, ja Veselības ministrija neļaus strādāt tirdzniecības centriem Covid-19 “zaļajā režīmā” arī brīvdienās un svētku dienās, LTRK padome lems par veselības ministra Daniela Pavļuta (“Attīstībai/Par”) demisijas pieprasīšanu, informēja biedrība.

Paziņojumā medijiem LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš kritizēja Veselības ministriju par nerēķināšanos ar ekonomisko ietekmi lēmumu pieņemšanā: “Šie lēmumi, kas attiecas uz tirdzniecības jomas ierobežošanu, ne tikai rada sitienu pa ekonomiku, bet patiesībā veicina kovida vīrusa izplatību nevis samazina to. Lielākā kļūda ir nepareiza, datos un argumentos nebalstīta krīzes pārvaldības politika, kad teju jau divus gadus, esot pandēmijā, ierobežojumu politika tiek veidota balstoties uz sajūtām. “

LTRK uzskata par nepareizu epidēmijas pārvaldību politiski, nevis balstoties uz ekspertu ieteikumiem un datu analīzi. Neieklausīšanās jomas speciālistos un nekompetenti lēmumi esot kļuvuši par ikdienu. Biedrība norādīja uz tirdzniecības centru slēgšanu brīvdienās un internetā pasūtītu preču "izsniegšanu uz ielas".

Uzņēmēju biedrības ieskatā Veselības ministrija maz ņem vērā divus ļoti būtiskus kritērijus tirdzniecību centru atvēršanai brīvdienās un svētku dienās. Pirmkārt, lielajos tirdzniecības centros visas telpas esot aprīkotas ar vispārējās ventilācijas sistēmas kanāliem, kas automātiski nodrošina to vēdināšanu, un CO2 mērījumi parādot, ka gaisa kvalitāte tajos ir labāka nekā nelielajās tirdzniecībai paredzētās telpās. Otrkārt, ja tirdzniecības centrā drīkst ienākt tikai personas ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, tad neesot atšķirības, vai tās tur uzturas darba dienās vai brīvdienās.

LTRK ieskatā visiem tirdzniecības centros esošajiem veikaliem ir jāļauj strādāt arī brīvdienās, tādējādi mazinot arī konkurences kropļošanu un nevienlīdzīgu izturēšanos pret tirdzniecības nozares dalībniekiem, kas godprātīgi maksā nodokļus.

KONTEKSTS:

Beidzoties "lokdaunam", kas Latvijā uz vairākām nedēļām bija ieviests nepieredzēti augstas Covid-19 saslimstībai dēļ, no 15. novembra iedzīvotāji var brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus varēs "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Vienlaikus saglabājas tirdzniecības centru darba ierobežojumi brīvdienās un svētku dienās. Tiesa, līdz plkst.23 pagarināts saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietu un pasākumu norišu atļautais darba laiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti