Panorāma

Stingrāk kontrolēs lietoto auto tirgotājus

Panorāma

Ukrainā notiek pašvaldību vēlēšanas

Jauni fakti par balsu pirkšanu Latgalē

Līvānos uzpirktie vēlētāji maina liecības, kā labā atdevuši savu balsi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Saistībā ar iespējamo 12. Saeimas vēlētāju balsu pirkšanu Līvānu novadā parādījušies jauni fakti. Balsu pārdevēji mainījuši savas liecības, par ko tieši balsojuši – par "Vienotības" kandidātu Dzintaru Zaķi vai "Saskaņas" deputātu Andreju Elksniņu. Par notikušo sākta izmeklēšana, tostarp tiek pārbaudīts Daugavpils prokuratūras darbs.

Šovasar, 8.jūlijā, Latgales tiesu apgabala prokuratūra nolēma pie Kriminālatbildības saukt divas personas, kas organizēja piecu Līvānu novada iedzīvotāju balsu pārdošanu Saeimas vēlēšanās un balsošanu par 11. sarakstu jeb partiju "Saskaņa".

Anatolijam Sprogem apsūdzība tika uzrādīta 8.jūlijā, bet jau divas nedēļas vēlāk viņš vērsies pie Latgales tiesu apgabala prokuratūras prokurora Vitālija Ņikitina, informējot - ņemot vērā pozitīvo sadarbību vēl iepriekšējās vēlēšanās ar Zaķi, patiesībā bija sarunājis ar sev pazīstamiem cilvēkiem aģitēt tieši par Zaķi, nevis sava darba devēja ieteikto "Saskaņas" kandidātu Elksniņu.

"Es palūdzu sameklēt cilvēkus, kas nobalsos par 4. sarakstu – partiju “Vienotība” – un izdarīs atzīmi "plus" pretī kandidātam Dzintaram Zaķim. Pēc kā es, kā jau kārtīgam vīram pieklājas, piedāvāju šīs vēlēšanas "atzīmēt” ar alkohola lietošanu šaurā mūsu paziņu lokā," tā savā liecībā notikumus atceras Sproge. Viņa vadīto autobusiņu jau vēlēšanu dienā pie iecirkņa bija apturējusi Drošības policija.

Viņš norāda, ka varētu daudz runāt par šo lietu, taču "Dzintars ir deputāts, un viņam ir vara un armija", teikts liecībā.

Savukārt nedēļu pēc tam, kad Sprogem tika uzrādīta apsūdzība, pie tā paša prokurora Vitālija Ņikitina vērsies vēl viens no tiem, kurš  savu balsi pārdevis – Fjodors Martinovs. Viņš iesniegumā norāda, ka viņu 15.jūlijā uzmeklējuši kādi nezināmi cilvēki un samaksājuši 50 eiro, lai tiktu mainītas liecības, sakot, ka balsis pirkuši "Saskaņas", nevis “Vienotības” atbalstītāji.

Filmēšanas dienā vietējā veikaliņā LTV uzzināja, ka vairāki cilvēki, pār kuriem krīt aizdomas par savu balsu pārdošanu, bijuši veikalā un tagad vienkārši izguļ dzērumu. Mājas pagalmā sastapts arī pats Martinovs, kurš gan runāt nevēlas un sūta pie sava advokāta.

Veikala videonovērošanas ieraksts liecina, ka 15.jūlijā veikalā ienācis kāds nepazīstams vīrietis un lūdzis, lai viņu aizved pie Fjodorova, kurš, kā izrādās, tobrīd ar draugiem sēdēja pie veikala. Šis vīrietis savā  "Facebook" profilā todien ierakstījis, ka dodas uz jaunu darbu, bet vēlāk raksta, ka par stundas darbu saņēmis 200 eiro. Minētais vīrietis šogad atbrīvojies no apcietinājuma.

Martinova advokāts Latvijas Televīzijai apstiprina, ka pie viņa klienta vērsušies nezināmi cilvēki, samaksājot 50 eiro, lai viņš mainītu liecību, sakot, ka balsojis par "Saskaņu".

Tikmēr Zaķis apgalvo, ka par šo gadījumu neko nezinot. Savukārt "Saskaņa" jau vērsusies prokuratūrā ar lūgumu sākt pārbaudi.

Par notikušo sākta izmeklēšana, tai skaitā Ģenerālprokuratūra  pārbauda arī Daugavpils prokuratūras darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti