Dienas ziņas

Vandzenē izrok vēsturiska kuģa vraku

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Līvānos ierobežot azartspēles mēģinās trešo reizi

Līvānos pauž aizdomas par azartspēļu nozares ietekmi uz politiķiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Līvānu novada dome šobrīd jau trešo reizi no jauna ķērusies pie darba, cenšoties lokālplānojumā ierobežot azartspēles mazpilsētas teritorijā. Pašvaldības vadītājs, kas pērn vēlēšanās startēja zem ministra Artūra Toma Pleša partijas “Latvijas attīstībai” karoga, pauž aizdomas par nozares interešu ietekmi uz politiķiem, taču ministriju nevaino.

Pirms divarpus gadiem Līvānos azartspēļu uzņēmēji griezās pie pašvaldības, prasot atļauju divu jaunu spēļu zāļu atvēršanai. Vietvaras organizētajā aptaujā 96% aptaujāto šo ieceri neatbalstīja.

“Vienā vietā bija jauniešu centrs blakus, tur mēs ātri nobloķējām šo iespēju, bet otrā nebija tik vienkārši. Tad mēs sniedzām tiesā un būtībā vēl šobrīd tiesājamies par šo jauno spēļu zāli. Esam aizgājuši līdz Satversmes tiesai šobrīd,” stāstīja Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods (“Latvijas attīstībai”).

Paralēli šai tiesvedībai pašvaldība sāka darbu pie grozījumiem lokālplānojumā. Ar pirmo mēģinājumu neizdevās – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tos neapstiprināja. Pašvaldība visu sāka no jauna, bet vēsture atkārtojās – ministrija grozījumus neapstiprināja.

“Tajā otrajā reizē, izvērtējot dokumentu kopumā, atļāvām realizēt šo lokālplānojumu, izņemot vienu punktu, kurš pēc mūsu ieskata, nav piemērojams. Tas ir attiecībā pret šo azartspēļu aizliegumu,” norādīja VARAM valsts sekretāra vietniece Ilze Oša.

“Šī mūsu izvēle, [lietot] formu “aizliegt”. Arī pašā nosaukumā. Vajag “ierobežot”. Nu, un dažas neprecizitātes, kas nenozīmīgas, bet tāpēc mums tas nepieciešams,” komentēja Vaivods.

Ministrija nepatiku formai “aizliegt” norādīja jau pirmajā reizē. Pēc atkārtota noraidījuma pašvaldība piekāpusies un no vārda “aizliegt” nolemts atteikties.

Vaivods norādīja: “Man aizdomas, kā jebkuram cilvēkam, ir par to, jo labi zinām, ka šis azartspēļu bizness ir arī kaut kam ienesīgs. Jebkuram, arī Rīgai, es domāju, šādu pierādījumu nav un nebūs.”

Domes priekšsēdētājs lēš, ka atkārtots darbs pie grozījumiem lokālplānojumā pašvaldībai izmaksās pāris tūkstošus eiro, bet, azartspēļu uzņēmējiem uzvarot tiesā, no pašvaldības var tik iekasēta daudz lielāka summa. Tomēr izeja ir, apgalvoja ministrijā.

“Kā tādu jaunāko piemēru minam Salaspili, jo to mēs salīdzinoši nesen arī vērtējām. Labu tādā aspektā, ka dokumentā, ko viņi izstrādāja, bija iekļauti arī kritēriji. Rīkosim semināru pašvaldībām aprīļa vidū tieši par šo tēmu,” komentēja VARAM valsts sekretāra vietniece Oša.

Vaivods norādīja, ka nav partijas “Latvijas attīstībai” biedrs, bet rudenī kandidēs 14. Saeimas vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti