Dienas ziņas

Rīgas domē būs trīs vicemēri

Dienas ziņas

Atjaunots Krūtes baznīcas interjers un altārglezna

Līvānos par gandrīz 27% pieaug ūdenssaimniecības tarifi

Līvānos par teju 27% pieaug ūdenssaimniecības tarifi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Līvānos no septembra par teju 27% palielināti tarifi par ūdensapgādi un kanalizāciju. Pilsētas ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs norāda, ka galvenais iemesls ir ūdensapgādes sistēmas attīstība, kurā uzņēmējs iegulda lielus līdzekļus. Tomēr iedzīvotāji ar izmaiņām ir neapmierināti.

Līdz šim līvānieši par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem maksāja 1,90 eiro par kubikmetru, bet no septembra šis tarifs kļuvis ievērojami lielāks un sasniedz 2,41 eiro par kubikmetru. Normunds, kura ģimenē aug divi bērni, pastāstīja, ka tagad gatavojas saņemt lielākus rēķinus, jo mājsaimniecības ūdens patēriņš ir diezgan liels.

“Līdz šim mums par ūdeni un kanalizāciju kopā bija kaut kādi 14 eiro, jo mēs tērējam septiņus, astoņus kubus ūdens mēnesī.

Es pieļauju, ka tagad būs 3,50 vai 4 eiro vairāk,” sacīja līvānietis Normunds Soms.

Arī līvānietes Terēze un Lidija uzsvēra, ka ir ļoti neapmierinātas ar tarifa kāpumu.

Līvānu dzīvokļu un komunālajā saimniecībā skaidroja, ka ievērojamais tarifu pieaugums saistīts ar ūdenssaimniecības attīstības projektu, kas tiek īstenots Līvānos. Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums paredzēts tikai kanalizācijas tīklu atjaunošanai un ierīkošanai, bet uzņēmums izlēma ieguldīt līdzekļus arī ūdensapgādes inženiertīklu izbūvei, šim mērķim ņemot divu miljonu eiro lielu kredītu Valsts kasē.

“Uzņēmums nevar atļauties par saviem līdzekļiem veikt tādus darbus tik lielos apmēros. Finansējums kaut kur jādabū. Mēs to izdarījām ļoti ātri – vienlaicīgi ar kanalizāciju.

Mēs varējām to darīt lēni, atkal ņemt nost asfaltu, rakt par jaunu visu. Tas būtu daudzreiz dārgāk.

Tāpēc gājām šādu ceļu,” stāstīja Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecības valdes priekšsēdētājs Raimonds Šubnikovs.

Tarifus ir apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, un informācija par izmaiņām bijusi publiskota jau iepriekš. Uzņēmuma valde rēķinās ar to, ka tarifu paaugstināšana var ietekmēt klientu parāda apjoma palielināšanos, bet pauž uzskatu, ka mērķis ir tā vērts. Pēc projekta īstenošanas 95% Līvānu iedzīvotāju būs nodrošināta iespēja pieslēgties pie centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti