Dienas ziņas

Īstenots Kaplavas robežpunkta labiekārtošanas projekts

Dienas ziņas

Nākamā gada budžets – nacionālās drošības prioritāte

Limbažos attīsta videonovērošanas kameru tīklu

Limbažos attīsta videonovērošanas kameru tīklu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Limbažos sabiedrisko kārtību uzraudzīt palīdz 12 videonovērošanas kameras, kas uzstādītas dažādās pilsētas vietās. Pašvaldības policijā stāsta, ka tas vairākkārt līdzējis noskaidrot likuma pārkāpējus un laikus reaģēt uz nekārtībām, tāpēc nākamgad Limbažu novada pašvaldība nolēmusi atvēlēt līdzekļus, lai iegādātos vēl 10 kameras. 

Limbažu novada pašvaldības policija pastāstīja, ka dažkārt, pamanot kādas nekārtības un operatīvi reaģējot, pārkāpuma vaininieki esot patiesi pārsteigti, kā likumsargi tik ātri ieradušies.

„Ir kautiņi, alkohola lietošana publiskās vietās, visdažādākās nekārtības. Piemēslošana, piegružošana un viss pārējais,” par kamerās novēroto stāsta Limbažu novada pašvaldības policijas inspektors Edgars Zvejnieks.

Kameras, ko nu plānots iegādāties, būs modernākas, nekā pirms diviem gadiem pirktās. Policisti stāstīja, ka īpaši noderīgas ir grozāmās kameras, divas tādas jau ir viņu rīcībā.

„Ar pietuvināšanas iespējām, piemēram, mēs paņemsim transporta līdzekli, veicam pietuvināšanu un mēs arī transporta līdzekļa numura zīmes pilnīgi visas redzam. Arī, piemēram, ja ir kāds pārkāpums noticis, tad var arī cilvēka seju, atsevišķās detaļas var redzēt,” atklāja Zvejnieks.

Pašvaldībā vērtē, ka katrā pilsētā ir vietas, kurās notiekošajam jāpievērš pastiprināta uzmanība. Kameru iegāde un tīkla uzturēšana noteikti ir lētāka, nekā izpostītā atjaunošana.

„Brīvdabas estrāde ir tā, kas mums katru gadu tiek vairāk vai mazāk demolēta,  un pašvaldībai katru pavasari vai vasaru ir jāiegulda nauda, lai iedzīvotāji varētu aiziet uz turieni, lai tur nebūtu nokrāsotas sienas vai salauztas lietas. Tāpēc mēs esam pieņēmuši lēmumu, ka droši vien lētāk būs uzlikt šo kameru,” stāstīja Limbažu novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Liniņš.

Kameras plānots uzstādīt arī pie izglītības iestādēm, bērnu rotaļu laukumiem. Turklāt, viena no tām būs pārvietojama, kas ļaus cīnīties ar pilsētas piemēslotājiem.

„Katru reizi lielajās talkās mēs savācam šos atkritumus, un paiet kāds laiks un mums atkal tajās pašās vietās ir atkritumi. Tad domājam, ka mēs varēsim risināt šo problēmu, izvietojot šīs pārvietojamās kameras, lai vismaz piefiksētu tās personas, kas tur visu laiku nepārtraukti met ārā atkritumus,” stāstīja Liniņš. 

Pašvaldībā jaunu videokameru iegādei plāno tērēt ap 30 tūkstošiem eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti