Baltijā nākamnedēļ veiks novērošanas lidojumus

Latvijas, Vācijas, Dānijas, Lietuvas un Igaunijas bruņoto spēku pārstāvji no 8. līdz 12. aprīlim veiks mācību novērošanas lidojumus pāri Latvijas teritorijai, informēja Aizsardzības ministrijā.

Tas notiks Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Atvērto debesu līguma ietvaros. Līgums paredz savstarpēji saskaņotu novērošanas–filmēšanas pārlidojumu veikšanu virs dalībvalstu teritorijām, lai iegūtu informāciju par to bruņotajiem spēkiem, militārajiem objektiem un aktivitātēm.

Lidojumus veiks ar Vācijas bruņoto spēku Atvērto debesu līguma novērošanas lidmašīnu "Airbus A319 OH".

Šajā pašā laika posmā Atvērto debesu līguma lidojumi notiks arī Igaunijā un Lietuvā.

Šī mācību lidojuma galvenais mērķis ir veikt Atvērto debesu līguma jomas speciālistu (novērotāju) apmācību, pārbaudīt "Airbus A319 OH" novērošanas aprīkojuma darbību un veicināt speciālistu sadarbību.

"Kopīga mācību lidojuma veikšana apliecina Latvijas un pārējo līguma dalībvalstu sadarbību bruņojuma kontroles jomā, ļaujot gan apmācīt, gan paaugstināt abu valstu bruņojuma kontroles ekspertu kvalifikāciju," norādīja Aizsardzības ministrijā.

Atvērto debesu līgums parakstīts 1992. gadā Helsinkos. Patlaban līgumam pievienojušās 32 valstis, un tā izpildes gaitā katru gadu tiek veikti vairāki novērošanas lidojumi.

Latvija Atvērto debesu līgumam pievienojās 2002. gadā, uzņemoties saistības katru gadu atļaut šādus lidojumus pār savu teritoriju, kā arī iegūstot tiesības pašai doties līdzīgos lidojumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti