Liepājā situācija ar Krusta draudzi arvien saspīlēta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Liepājas Krusta ev. lut. draudze svētdien pulcēsies savā dievnamā, kura durvis uz kādu laiku draudzes locekļiem bija slēgtas. Uzņēmuma reģistrs pieņēmis draudzei labvēlīgu lēmumu un  atcēlis Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) iecelto Krusta draudzes pārvaldi. Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīca lēmumu uzskata par absurdu un to pārsūdzēs. 

Sieviešu ordinācijas atbalstīšana un izstāšanās no Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Liepājas Krusta ev.lut. izvērtās cīņā par īpašumiem. 

„Nekas vēl nav galā, jo mēs pieprasām, lai šo LELB lēmumu par pagaidu pārvaldes iecelšanu atzīst kā pretlikumīgu , jo tas notika pēc tam, kad mēs bijām iesnieguši izmaiņas. Cilvēkam, kurš iesniedza, vairs nebija pilnvaru, tas bija nelikumīgi,” saka Liepājas Krusta ev.lut draudzes mācītājs Mārtiņš Urdze.

Uzņēma reģistra pieņemtais lēmums atcelt Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas iecelto (LELB) Krusta draudzes pārvaldi nenozīmē, ka taisnības meklējumi ir beigušies. Joprojām nav pārliecības, kas notiks nākotnē, saka Urdze. 

„Gribam pārsūdzēt, lai varam pieprasīt kompensācijas par izdevumiem, advokātu izmaksām, kā arī, lai citām draudzēm būtu vieglāk aiziet, ja ir domstarpības ar LELB. Mēs negribas sagraut LELB, uzskatu, ka šī sistēma nav labvēlīga draudzēm, tas nav korekti, ja tā rīkojas,” paskaidroja Urdze.

Šo viedokli pauž arī Latvijas ev.lut. baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL) prāvests Kārlis Žols. Liepājas Krusta ev.lut draudze, izstājoties no Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas LELB un atbalstot sieviešu ordināciju, pievienojās tieši Latvijas ev.lut baznīcas ārpus Latvijas iecirknim.

Prāvests Kārlis Žols uzsvēra, ka daudzu Latvijas draudžu acs ir vērstas uz Liepājas Krusta draudzi, vērojot šo precedentu, kā viss notiks tālāk. "Esam ļoti ieinteresēti šajā situācijā, no otras puses arī LELB, jo diez vai viņi vēlēsies izlaist grožus no savām rokām, mēs to apzināmies. Situācija, vienkārši sakot, ir ļoti interesanta, bet arī ļoti saspīlēta,” atzina Žols.

LELB Virsvaldes sekretārs Romāns Ganiņš Uzņēmumu reģistra lēmumu uzskata par absurdu, jo tas ir pretrunā ar virkni Latvijas likumu, LELB Satversmi, kā arī ar paša reģistra vairākiem iepriekšējiem lēmumiem.

Ganiņš pieļauj iespēju, ka, visticamāk,  šāds lēmums radies kādas Uzņēmu reģistra amatpersonas kļūdas dēļ. LELB šo lēmumu pārsūdzēs un ir pārliecināta, ka Uzņēmumu reģistrs rīkosies atbilstoši likumiem.

LELB pauž arī nožēlu, ka ir sastopami kristieši, kuri rīkojas pretlikumīgi, lai panāktu savu ambīciju piepildīšanu. Tikmēr Liepājas Krusta ev.lut. draudzes mācītājs Mārtiņš Urdze pēc ilgāka pārtraukuma, jo vadības grožus bija pārņēmusi LELB ieceltā pārvalde, atkal kalpos dievnamā. Dievkalpojums notiks svētdien. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti