Dienas ziņas

E. Levits: Nevar balsot par partijām, kam nerūp Latvija

Dienas ziņas

Vairākos Rīgas vēlēšanu iecirkņos – rindas

Vēlēšanu iecirknī Liepājā vairākkārt beidzas aploksnes

Liepājā balsotāju aktivitātes dēļ nākas vairākkārt papildināt vēlēšanu aplokšņu krājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Liepājā pie 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņiem vērojamas balsotāju rindas. Lielās aktivitātes dēļ kādā iecirknī vairākkārt nācies papildināt vēlēšanu aplokšņu krājumu.

Vēlēšanu iecirknī Liepājā vairākkārt bija beigušās aploksnes. “Mēs sākumā saņēmām centralizēti aploksnes. Pēc tam divas reizes pieteicām un braucām pēc papildu aploksnēm. Nebijām plānojuši tik lielu pieplūdumu ar cilvēkiem.

Uz doto momentu mums jau pilnas trīs lielās urnas, esam atvēruši ceturto urnu. Nodoto balsu ir ļoti daudz, vēlētāju ir nepieredzēti daudz. Mums darba būs visu nakti. Aplokšņu trūkums jūtams ne vien Liepājas pilsētā, bet arī Dienvidkurzemes novada iecirkņos,” pastāstīja Liepājas 239. iecirkņa vadītāja Vita Hartmane.

“Mēs aprēķinājām vidējo, kā bija Saeimas, kā pašvaldību vēlēšanās, bet laikam drusku nokļūdījāmies,” pastāstīja Dienvidkurzemes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Dace Zukule.

Vēlēšanu komisijām ir sagatavotas aplokšņu rezerves. Tādēļ iecirkņu krājumi tiek papildināti un nobalsošanas process neesot traucēts.

Spriežot pēc tā, kādas rindas veidojas pie vēlēšanu iecirkņiem Liepājā, liepājniekiem ir, ko teikt par to, kādam ir jābūt nākamajam parlamentam.

“Es jau vairāk ņēmu, kas ir no Kurzemes puses. (..) Jā, tieši tā [lai būtu vietējie],” sacīja Viktors.

“Pirmkārt, izslēgšanas metode – tā ļoti labi palīdz. [Pirmos izslēdzu] populistus, [otros] – gandrīz populistus. Zinu daudzus liepājniekus uzņēmējus, kas piedalījās vēlēšanās, un atbalstīju savējos,” atklāja Inese.

“Tā kā Kurzemē jau tik par Kurzemi varēja balsot, tad paskatījos – jā, kas no Liepājas. Ko varbūt personīgi pazīstu,” pastāstīja Ainārs.

“Nu, katra balss ir iespēja kaut ko mainīt. Un, ja mēs to nedarīsim, tad nekas arī nemainīsies,” sacīja Eva.

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiek sestdien, 1. oktobrī, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 

14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā pretendē 1829 kandidāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti